Projekty školy - Adopce na dálku

„Adopce na dálku“

Adopce na dálkuŠkola se zapojila v roce 2009 do programu „Adopce na dálku“ organizovaného humanitární organizací ADRA.

Adopce na dálkuKaždý rok posíláme částku 5.000,- Kč mezinárodní organizaci, která pomůže uhradit pomůcky na vyučování, školní uniformu a školné dvanáctileté dívce Catharine Makayi ze Zambie. Finanční prostředky jsou tvořeny dobrovolnými příspěvky žáků, rodičů, učitelů a zaměstnanců školy a ziskem z jednorázových veřejně prospěšných akcí, jako jsou sběr starého papíru či vánoční jarmark. Dívka vyrůstá ve velice chudých poměrech. Její rodiče by si nemohli dovolit uhradit náklady spojené s jejím vzděláváním. Jsme rádi, že můžeme společnými silami poskytnout naší kamarádce šanci na lepší a smysluplnou budoucnost. Cathy se chce stát zdravotní sestřičkou. Budeme se snažit naší kamarádce pomoci přiblížit se k jejímu snu. Prostřednictvím charitativní organizace nám Cathy posílá dopisy, na který ji žáci odpovídají v průběhu vyučovacích hodin anglického jazyka.

obrázky - zdroj: cs.wikipedia.org