Aktuality - Our food festival

Our food festival

17. 4. 2022

V posledních dvou březnových týdnech se v hodinách Aj ve všech 7.třídách (7.A, 7.B i 7.C) pilně trénovala slovní zásoba, četli se různé recepty, přísady a postupy, aby byli žáci sami schopni skrze zážitkovou pedagogiku se s novým tématem dostatečně seznámit a vyzkoušet si naučené rovnou v praxi. Vařili i pekli buď sami nebo ve dvojicích ve svém domácím prostředí občas s pomocí svých sourozenců a vytvářeli své vlastní projektové práce s recepty. Celé úsilí vyvrcholilo v pondělí 28.3. na Den učitelů, kdy své hotové výrobky přinesli na festival jídla, který se konal v hodinách Aj. Své výrobky děti v angličtině představily a krátce pohovořily i o postupu přípravy. Byly velmi kreativní od pečeného kuřete až po krásně nazdobené dorty. Své oblíbené recepty si žáci mohli mezi sebou i vyměnit. Děkujeme všem zúčastněným za jejich nápaditost, píli a výbornou ochutnávku. Velké poděkování za skvělou přípravu patří učitelům. Už teď se těšíme na festival příští.

Za anglickou sekci  Bc. V. N. Švarcrová - organizátorka projektu