Aktuality - Naše gymnastky slaví postup do 1. ligy

Naše gymnastky  slaví postup do 1. ligy

16. 1. 2020

Čtveřice gymnastek z naší školy dosáhla fantastického sportovního úspěchu. Vivien Doležalová, Kristýna Bucková, Bára Fleischhansová a Emily Hrabáková zvítězily na začátku prosince na Mistrovství České republiky družstev II. ligy a splnily si svůj velký sportovní sen. Celý rok se dívky připravovaly pod vedením svého trenéra Přemysla Slezáčka na tento závod. Pouze vítězství je mohlo posunout do vytoužené 1. ligy družstev žen ve sportovní gymnastice.

Za svým snem dívky směřovaly celý rok. Kromě tisíce hodin tvrdé dřiny v tělocvičně, obětovaly své soukromí a volný čas.  V týdnech před Mistrovstvím ČR si gymnastky prověřily svou kvalitu a výkonnost na mezinárodních závodech ve Slovinsku a v Portugalsku.

8. prosince 2019 se v Černošicích odehrál vrchol sezóny družstev - Mistrovství České republiky družstev žen. Soutěže 2. ligy se zúčastnilo ve 20 družstvech celkem 100 závodnic z celé České republiky. Družstva se utkala v gymnastickém čtyřboji – na přeskoku, na bradlech, na kladině a na prostných. Čtveřice gymnastek z Liberce se prezentovala nejen vysokým standardem výkonů, ale i týmovou soudržností. V průběhu soutěže diváci obdivovali, jak liberecké dívky drží při sobě, podporují se a vzájemně si fandí. Výsledkem bylo zasloužené vítězství. V přehledu individuálních výkonů figurovaly v první čtveřici hned dvě dívky Gymnastiky Liberec - 2. Emča Hrabáková a 4. Vivi Doležalová. Skvělý výsledek podpořily 18. a 19. místem Bára Fleischhansová a Kristýna Bucková.

Dívkám se splnil jejich sportovní sen. Postupem do 1. ligy se jim otvírají dveře mezi gymnastickou špičku České republiky.

S obdivem k jejich sportovnímu talentu přeji našim žákyním kromě splnění dalších sportovních snů a cílů především fyzickou pohodu a spolehlivé zdraví.

Radek Hanuš, ředitel školy