Aktuality - 4.A slavila Den Země - 22.4.

4.A slavila Den Země - 22.4.

26. 5. 2013

Letošní oslava Dne Země byla odstartována soutěží tříd ve vytvoření vlajky na téma: Jaro- škola- recyklování. Úkol měli žáci plnit v rámci celostátní soutěže Recyklohraní. Se vší zodpovědností se daného tématu zhostili žáci 4. A, kteří vyrobili 5 úžasných vlajek. Těmi vyzdobili chodby školy, aby ostatním připomněli tak významný den pro lidstvo. Nejlepší práce byly vyvěšeny před budovu školy, aby upozornily na nutnost ochrany Země i veřejnost.

Odměnou dětem 4. A byl pondělní a úterní PROJEKT - DEN ZEMĚ.

V hodinách českého jazyka, matematiky, vlastivědy, přírodovědy, čtení, výtvarné výchovy, pracovních činností řešili problémy spojené s naší planetou. Rozdělili se do skupin podle jednotlivých světadílů. V úkolech, které v rámci projektu skupiny plnily, se děti dozvěděly o historii svátku Dne Země, v matematice porovnávaly rozlohu a osídlení jednotlivých světadílů, zjišťovaly počty států, obyvatelstva v největších státech. Ve vlastivědě si uvědomily, že lidstvo už odpradávna využívalo Zemi – těžba stříbra, kácení lesů a budování měst. V přírodovědě, zjištění ekologické stopy své rodiny-  jak jejich rodina ekologicky zatěžuje naši planetu, je vedlo k přemýšlení, co mohou oni sami pro Zemi udělat. Své představy o tom, jak mohou přírodní živly ovlivnit život lidí, ztvárnily ve svých výkresech a v pracovních činnostech si zase uvědomily, že i věc, která už je jednou použitá, může plnit i jiné účely. Ze starých časopisů si vyrobily korálky na náramek.

Všichni si tyto dny hezky užili, dozvěděli se mnoho nových informací o naší planetě a nutnosti její ochrany.

Světlana Sedláková, tř. uč. 4.A