Fotogalerie - Den Země ve 4.A - 22.duben 2013

Letošní oslava Dne Země byla odstartována soutěží tříd ve vytvoření vlajky na téma: Jaro- škola- recyklování. Úkol měli žáci plnit v rámci celostátní soutěže Recyklohraní. Se vší zodpovědností se daného tématu zhostili žáci 4. A, kteří vyrobili 5 úžasných vlajek. Těmi vyzdobili chodby školy, aby ostatním připomněli tak významný den pro lidstvo. Nejlepší práce byly vyvěšeny před budovu školy, aby upozornily na nutnost ochrany Země i veřejnost.

Odměnou dětem 4. A byl pondělní a úterní PROJEKT - DEN ZEMĚ.

V hodinách českého jazyka, matematiky, vlastivědy, přírodovědy, čtení, výtvarné výchovy, pracovních činností řešili problémy spojené s naší planetou. Rozdělili se do skupin podle jednotlivých světadílů. V úkolech, které v rámci projektu skupiny plnily, se děti dozvěděly o historii svátku Dne Země, v matematice porovnávaly rozlohu a osídlení jednotlivých světadílů, zjišťovaly počty států, obyvatelstva v největších státech. Ve vlastivědě si uvědomily, že lidstvo už odpradávna využívalo Zemi – těžba stříbra, kácení lesů a budování měst. V přírodovědě, zjištění ekologické stopy své rodiny-  jak jejich rodina ekologicky zatěžuje naši planetu, je vedlo k přemýšlení, co mohou oni sami pro Zemi udělat. Své představy o tom, jak mohou přírodní živly ovlivnit život lidí, ztvárnily ve svých výkresech a v pracovních činnostech si zase uvědomily, že i věc, která už je jednou použitá, může plnit i jiné účely. Ze starých časopisů si vyrobily korálky na náramek.

Všichni si tyto dny hezky užili, dozvěděli se mnoho nových informací o naší planetě a nutnosti její ochrany.

 

Den Země 001 Den Země 002 Den Země 003 Den Země 004 Den Země 005 Den Země 006 Den Země 007 Den Země 008 Den Země 009 Den Země 010 Den Země 011 Den Země 012

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”