Aktuality - Tropical Islands a Drážďany, 1.12.2008

Tropical Islands a Drážďany, 1.12.2008

8. 1. 2009

Letošní zájezd do Německa nazvaný „ Noc na pláži v Karibiku“ splnil všechna očekávání žáků naší školy, kteří se cesty za teplem a plážemi zúčastnili.

Na dvoudenní zájezd do „Tropical Islandu“ nedaleko Berlína odjelo celkem 34 žáků od 5. do 9. třídy. Přestože zde byly děti různého věku, velmi rychle se skamarádily a vytvořily dobrou partu. Všichni si společně užívali koupání v teplé vodě, jízdu na tobogánech, koupel ve vířivkách  a další atrakce, které tropický ráj nabízí. Noc děti strávily na jedné z pláží, někteří spali na lehátkách, jiní přímo ve spacácích v písku.

Druhý den ráno jsme vyjeli do předvánočních Drážďan. Všude vládla vánoční atmosféra, na náměstí a pěší zóně  bylo plno stánků s tradičním vánočním občerstvením a dárečky, které děti zakoupily svým blízkým. Všichni si na vlastní kůži zažili, jak probíhá adventní čas v Německu.

Nadšeni a plni dojmů a zážitků jsme se v odpoledních hodinách vrátili do Liberce. Spousta žáků se s námi loučila u autobusu slovy: „za rok jedu zase....“.

J.Zatloukalová