Aktuality - Lyžařský výcvik 27.2. - 4.3.

Lyžařský výcvik 27.2. - 4.3.

8. 4. 2011

V neděli 27. února vyrazili žáci 7.A v doprovodu svých učitelů na lyžařský výcvik. Lyžařský areál ve Studenově nám poskytl luxusní lyžování na špičkově upravených svazích a pán krkonošských hor, Krakonoš, nám k tomu dopřál nádherné počasí.

Lyžníci, lyžnice a prkeňáci si od nedělního odpoledne užívali bezchybné lyžování a instruktoři (paní Šrámková a pánové Bermann, Hanuš a Stodola) s uspokojením sledovali, jak se dovednosti jejich svěřenců den ode dne zlepšují.

Středu jsme zvolili za odpočinkový den, naše nohy unavené z lyžařských bot si přesto neodpočinuly. Dopoledne jsme se byli lehce projet ne sjezdovkách a prknech (svahy byly tak krásně upravené, že nešlo odolat) a odpoledne jsme se věnovali nelyžařským disciplínám. Sněhové rugby nám vzalo poslední zbytky energie. Vítězem v urputném klání se stalo družstvo ve složení Jakub Husa, Alice Avci, Verča Kolínská, Honza Lukeš, Vašek Suchý a Marek Zachar. Svým buldočím stylem nejvíce překvapil a zaujal Honza Martinů, který byl oprávněně vyhlášen nejlepším ragbistou. Nejužitečnějším hráčem pro tým pak byl zvolen Honza Myšák.

Vyvrcholením pětidenního úsilí pak byl čtvrteční dopolední výlet na Lysou horu. Ráno v 9 hodin jsme od našeho penzionu sjeli na lyžích a prknech k náměstí, kde jsme naskočili do skibusu a nechali se odvézt pod Lysou horu. Na Lysé hoře na nás čekaly (kromě velkých front turistů a lyžařů) náročnější a delší svahy. Ale i s nimi jsme si hravě poradili, bez potíží jsme sjeli i černou sjezdovku a ještě jsme stihli si zaskákat ve snowparku. Na zpáteční cestu jsme se rozdělili. Prknaři zvolili cestu autobusem, ale sjezdaři se vydali pod vedením pana Hanuše po horském hřebeni z Lysé hory na Studenov a mohli si tak vyzkoušet i své bruslařské a běžkařské dovednosti. Jako nejlepší „běžci“ na sjezdovkách se projevili Honza Guzik, Kristián Straka a suverénní vítěz „běžeckého závodu“ Michal Burdys.

Odpoledne proběhly netradiční soutěže a závody přímo na sjezdovce před Roxanou. Rozlosované trojice mezi sebou zápolily v ojedinělé štafetě, kterou jsme po vzoru slavného adrenalinového alpského závodu „Dolomiten Man“ nazvali KRKONOŠE MAN. Ačkoliv by se tak z názvu mohlo zdát, nebyl to závod určený jen pro kluky, a co do náročnosti by se svému slavnějšímu alpskému kolegovi mohl náš závod v klidu rovnat. V závodě tříčlenných štafet (tvořených sjezdařem, běžcem a snowboardistou) zvítězil tým ve složení Honza Lukeš, Franta Minařík a Dominik Šollar. A svůj úspěch pak všichni tři zopakovali i ve skijöringu.

Neméně populární závod nazvaný „Ježdíková rallye“ vyhrálo družstvo Karolíny Matějkové, Petra Nejedlého a Marka Zachara. večer pak kromě již zmíněných vítězů byla vyhlášena ještě další ocenění:

„Cena pro nejlepšího sjezdaře na trávě“:    Petr Doubek

„Největší pokroky na lyžích“:                    Jan Guzik

„Cena pro nejpevnější kolena“:                  Gábina Hajnová

„Nejtrpělivější instruktor“:                         Filip Chlum

„Nejlepší skokan na lyžích“:                      Honza Lukeš

„Největší blondýnka na lyžích“:                 Žaneta Srnová

„Nejnenápadnější lyžař“:                           Petr Wiencek

„Skokanský král prkna“:                            Matěj Žajdlík

„Nejvšestrannější lyžař“:                           Jakub Stránský

„Největší humusák kurzu“:                        o titul se dělí … Petr Nejedlý, Dominik Šollar,

Adam Velechovský a Petr Wiencek

Přejeme všem absolventům kurzu, aby je lyže a snowboard nadále bavily a zažily s nimi ještě spoustu zábavy a legrace.

Jiří Bermann, Radek Hanuš, Mirko Stodola, Libuška Šrámková a … Krakonoš