Fotogalerie - Lyžařský výcvik 2011 - 27. únor 2011

V neděli 27. února vyrazili žáci 7.A v doprovodu svých učitelů na lyžařský výcvik. Lyžařský areál ve Studenově nám poskytl luxusní lyžování na špičkově upravených svazích a pán krkonošských hor, Krakonoš, nám k tomu dopřál nádherné počasí.

    Lyžníci, lyžnice a prkeňáci si od nedělního odpoledne užívali bezchybné lyžování a instruktoři (paní Šrámková a pánové Bermann, Hanuš a Stodola) s uspokojením sledovali, jak se dovednosti jejich svěřenců den ode dne zlepšují.

     Středu jsme zvolili za odpočinkový den, naše nohy unavené z lyžařských bot si přesto neodpočinuly. Dopoledne jsme se byli lehce projet ne sjezdovkách a prknech (svahy byly tak krásně upravené, že nešlo odolat) a odpoledne jsme se věnovali nelyžařským disciplínám. Sněhové rugby nám vzalo poslední zbytky energie. Vítězem v urputném klání se stalo družstvo ve složení Jakub Husa, Alice Avci, Verča Kolínská, Honza Lukeš, Vašek Suchý a Marek Zachar. Svým buldočím stylem nejvíce překvapil a zaujal Honza Martinů, který byl oprávněně vyhlášen nejlepším ragbistou. Nejužitečnějším hráčem pro tým pak byl zvolen Honza Myšák.

     Vyvrcholením pětidenního úsilí pak byl čtvrteční dopolední výlet na Lysou horu. Ráno v 9 hodin jsme od našeho penzionu sjeli na lyžích a prknech k náměstí, kde jsme naskočili do skibusu a nechali se odvézt pod Lysou horu. Na Lysé hoře na nás čekaly (kromě velkých front turistů a lyžařů) náročnější a delší svahy. Ale i s nimi jsme si hravě poradili, bez potíží jsme sjeli i černou sjezdovku a ještě jsme stihli si zaskákat ve snowparku. Na zpáteční cestu jsme se rozdělili. Prknaři zvolili cestu autobusem, ale sjezdaři se vydali pod vedením pana Hanuše po horském hřebeni z Lysé hory na Studenov a mohli si tak vyzkoušet i své bruslařské a běžkařské dovednosti. Jako nejlepší „běžci“ na sjezdovkách se projevili Honza Guzik, Kristián Straka a suverénní vítěz „běžeckého závodu“ Michal Burdys.

    Odpoledne proběhly netradiční soutěže a závody přímo na sjezdovce před Roxanou. Rozlosované trojice mezi sebou zápolily v ojedinělé štafetě, kterou jsme po vzoru slavného adrenalinového alpského závodu „Dolomiten Man“ nazvali KRKONOŠE MAN. Ačkoliv by se tak z názvu mohlo zdát, nebyl to závod určený jen pro kluky, a co do náročnosti by se svému slavnějšímu alpskému kolegovi mohl náš závod v klidu rovnat. V závodě tříčlenných štafet (tvořených sjezdařem, běžcem a snowboardistou) zvítězil tým ve složení Honza Lukeš, Franta Minařík a Dominik Šollar. A svůj úspěch pak všichni tři zopakovali i ve skijöringu.

     Neméně populární závod nazvaný „Ježdíková rallye“ vyhrálo družstvo Karolíny Matějkové, Petra Nejedlého a Marka Zachara. večer pak kromě již zmíněných vítězů byla vyhlášena ještě další ocenění:

 

 

„Cena pro nejlepšího sjezdaře na trávě“:    Petr Doubek

„Největší pokroky na lyžích“:                    Jan Guzik

„Cena pro nejpevnější kolena“:                  Gábina Hajnová

„Nejtrpělivější instruktor“:                         Filip Chlum

„Nejlepší skokan na lyžích“:                      Honza Lukeš

„Největší blondýnka na lyžích“:                 Žaneta Srnová

„Nejnenápadnější lyžař“:                           Petr Wiencek

„Skokanský král prkna“:                            Matěj Žajdlík

„Nejvšestrannější lyžař“:                           Jakub Stránský

„Největší humusák kurzu“:                        o titul se dělí … Petr Nejedlý, Dominik Šollar,

                                                                                     Adam Velechovský a Petr Wiencek

 

 

 

Přejeme všem absolventům kurzu, aby je lyže a snowboard nadále bavily a zažily s nimi ještě spoustu zábavy a legrace.

 

Jiří Bermann, Radek Hanuš, Mirko Stodola, Libuška Šrámková a … Krakonoš

Vyrážíme na svah... Matěj Marek Snowborďáci jdou do akce Michal 2.družstvo v čele s paní učitelkou 3.družstvo cvičí přívrat Už to jede... Tak pózovat už by nám šlo Pohoda Karolína Kristián Honza kárvuje 1.družstvo Jízda ve dvojici Není to paráda? Už se umím otočit... Už umím padat! Já to pořád nechápu... Učitel má jít příkladem... Ve dvou 1 Ve dvou 2 Ve dvou 3 Aáááááááá... I tak se dá jezdit... Tak skákejte... Skoky 1 Skoky 2 Skoky 3 Skoky 4 Skoky 5 Jde jim to, že... To já zas radši sedím... Takhle je mi nejlíp... Sněhové rugby 1 Sněhové rugby 2 Sněhové rugby 3 Honza Myšák skóruje Ve snowparku 1 Ve snowparku 2 Ve snowparku 3 Ve snowparku 4 Ve snowparku 5 Ve snowparku 6 Ve snowparku 7 Ve snowparku 8 Ve snowparku 9 Ve snowparku 10 Ve snowparku 11 Ve snowparku 12 Závody před Roxanou Krkonoše Man 1 Krkonoše Man 2 Krkonoše Man 3 Krkonoše Man 4 Krkonoše Man 5 Krkonoše Man 6 Skijöring 1 Skijöring 2 Skijöring 3 Ježdíková rallye 1 Ježdíková rallye 2 Ježdíková rallye 3 Ježdíková rallye 4 Ježdíková rallye 5 Krakonoši, že jsem je to dobře naučil, viď?

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”