Aktuality - Den zvířat 4.10.

Den zvířat 4.10.

15. 10. 2010

DEN ZVÍŘAT

Již několikaletou příjemnou tradicí na naší škole je, že začátek října oživí pravidelné vyučování projektový den věnovaný Mezinárodnímu dni zvířat. Třídy se v tento den věnují aktivitám, které jsou zaměřeny na vzdělávání v oblasti biologie a ekologie. Letos byly aktivity projektového dne zaměřeny především na interaktivní vztahy člověka a zvířat. Cílem bylo, aby žáci a žákyně přišli do kontaktu se zvířaty.

Slavili jsme se zvířátky

Ti nejmenší, prvňáčci, si dokonce na zvířátka zahráli, zhotovili si masky a pod krotitelským uměním paní učitelky si zařádili „ jako zvířátka“. Druháčci se podívali do nedaleké jízdárny v Pilínkově, kde se mohli i povozit na koníčcích.

Zvířátka přišla i za dětmi do školy. Kluky a děvčata 4. a 5. třídy navštívili 2 cvičení vlčáci se svými pány – policisty. Kromě zajímavého vyprávění o výcviku psů měli žáci možnost se přesvědčit o šikovnosti čtyřnohých hostů při vyhledávání nebezpečné trhaviny.

šesté třídě paní veterinářka Nováková s dětmi probírala péči o zvířátka, zajímavosti ze světa zvířátek, nejzajímavější případy ze její dlouholeté praxe.

Ani letos jsme nezapomněli na náš partnerský útulek

V pondělí 4. 10. žáci 3.A, 3.B, 8.A a 9.A navštívili Městský útulek a stanici handicapovaných živočichů Archa. Po letních povodních je útulek naplněn víc než jindy. Žáci přinesli pejskům a ostatním obyvatelům útulku pamlsky a snad alespoň trochu rozptýlili smutek zvířátek, která by ráda našla svůj nový domov.

Navštívila nás Podještědská smečka

Následující den za dětmi přijeli čtyřnozí kamarádi přímo do tělocvičny naší školy. A tak žáci 1. stupně a 7.A shlédli ukázky výcviku pejsků Indie, Uragána a Babety z Podještědské smečky.

Sami se stali živými překážkami, vyzkoušeli si léčení pomocí pejsků, tzv. kanisterapii.

Malou odměnou pejskům za to vše byly pamlsky, které jim předaly děti z 1.A a 5.A.