Fotogalerie - Den zvířat - 4. říjen 2010

DEN ZVÍŘAT

 

Již několikaletou příjemnou tradicí na naší škole je, že začátek října oživí pravidelné vyučování projektový den věnovaný Mezinárodnímu dni zvířat. Třídy se v tento den věnují aktivitám, které jsou zaměřeny na vzdělávání v oblasti biologie a ekologie. Letos byly aktivity projektového dne zaměřeny především na interaktivní vztahy člověka a zvířat. Cílem bylo, aby žáci a žákyně přišli do kontaktu se zvířaty.

 

Slavili jsme se zvířátky

 

Ti nejmenší, prvňáčci, si dokonce na zvířátka zahráli, zhotovili si masky a pod krotitelským uměním paní učitelky si zařádili „ jako zvířátka“. Druháčci se podívali do nedaleké jízdárny v Pilínkově, kde se mohli i povozit na koníčcích.

 

Zvířátka přišla i za dětmi do školy. Kluky a děvčata 4. a 5. třídy navštívili 2 cvičení vlčáci se svými pány – policisty. Kromě zajímavého vyprávění o výcviku psů měli žáci možnost se přesvědčit o šikovnosti čtyřnohých hostů při vyhledávání nebezpečné trhaviny.

 

šesté třídě paní veterinářka Nováková s dětmi probírala péči o zvířátka, zajímavosti ze světa zvířátek, nejzajímavější případy ze její dlouholeté praxe.

 

Ani letos jsme nezapomněli na náš partnerský útulek

 

V pondělí 4. 10. žáci 3.A, 3.B, 8.A a 9.A navštívili Městský útulek a stanici handicapovaných živočichů Archa. Po letních povodních je útulek naplněn víc než jindy. Žáci přinesli pejskům a ostatním obyvatelům útulku pamlsky a snad alespoň trochu rozptýlili smutek zvířátek, která by ráda našla svůj nový domov.

 

Navštívila nás Podještědská smečka

 

Následující den za dětmi přijeli čtyřnozí kamarádi přímo do tělocvičny naší školy. A tak žáci 1. stupně a 7.A shlédli ukázky výcviku pejsků Indie, Uragána a Babety z Podještědské smečky.

Sami se stali živými překážkami, vyzkoušeli si léčení pomocí pejsků, tzv. kanisterapii.

Malou odměnou pejskům za to vše byly pamlsky, které jim předaly děti z 1.A a 5.A.

Den zvířat 2 Den zvířat 1 Den zvířat 3 Den zvířat 4 Den zvířat 5 Den zvířat 6

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”