Aktuality - Putování do světa fantazie

Putování do světa fantazie

4. 7. 2023

Na konci března se někteří žáci naší školy vypravili do světa přírodních pohádkových bytostí. Zúčastnili se totiž 9. ročníku literární a výtvarné soutěže Pohádkové putování za přírodními bytostmi vyhlášené Krajskou vědeckou knihovnou. Jejich příběhy a výtvarná díla zaplnili trpaslíci, víly, skřítkové, vodníci a další pohádková zjevení. Členy poroty práce našich žáků velmi zaujaly. Na předních příčkách se ve výtvarné části soutěže umístila Maiia Boichuk ze 4. B a Anetka Stanovská ze 6. B. První místo obsadila Terezka Babiaková ze 7. A za kresbu pohádkového domu. V literární části excelovala Maruška Holadová z 8. A s rozsáhlou povídkou Otcova kniha. Dvacátého osmého dubna proběhlo ve vesecké pobočce knihovny vyhlášení vítězů a při této příležitosti mohly děti navštívit vernisáž žákovských prací, a spatřit tak vlastní dílo na výstavě.

Naši žáci vybojovali přední místa taktéž v literární části soutěže Vzduch pro život, kterou pořádala ZŠ v Opavě. Alžbětka Tichá ze 4. A uspěla se svou básní Vzduch a Vláďa Pinzari ze 4. A s prozaickým dílem Lesík na Větrné Hůrce.

Už teď se těšíme na další zdařilé žákovské práce.

Denisa Reimannová, učitelka českého jazyka