Fotogalerie - Putování do světa fantazie - 5. červen 2023

      Na konci března se někteří žáci naší školy vypravili do světa přírodních pohádkových bytostí. Zúčastnili se totiž 9. ročníku literární a výtvarné soutěže Pohádkové putování za přírodními bytostmi vyhlášené Krajskou vědeckou knihovnou. Jejich příběhy a výtvarná díla zaplnili trpaslíci, víly, skřítkové, vodníci a další pohádková zjevení. Členy poroty práce našich žáků velmi zaujaly. Na předních příčkách se ve výtvarné části soutěže umístila Maiia Boichuk ze 4. B a Anetka Stanovská ze 6. B. První místo obsadila Terezka Babiaková ze 7. A za kresbu pohádkového domu. V literární části excelovala Maruška Holadová z 8. A s rozsáhlou povídkou Otcova kniha. Dvacátého osmého dubna proběhlo ve vesecké pobočce knihovny vyhlášení vítězů a při této příležitosti mohly děti navštívit vernisáž žákovských prací, a spatřit tak vlastní dílo na výstavě.

      Naši žáci vybojovali přední místa taktéž v literární části soutěže Vzduch pro život, kterou pořádala ZŠ v Opavě. Alžbětka Tichá ze 4. A uspěla se svou básní Vzduch a Vláďa Pinzari ze 4. A s prozaickým dílem Lesík na Větrné Hůrce.

      Už teď se těšíme na další zdařilé žákovské práce.

Denisa Reimannová, učitelka českého jazyka

Putování do světa fantazie_001 Putování do světa fantazie_002 Putování do světa fantazie_003 Putování do světa fantazie_003

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”