Fotogalerie - Úspěchy bývalých žáků školy 2024 - 26. květen 2024

Kromě skvělých sportovních a studijních výsledků, kterých dosahují žáci v letošním školním roce, je třeba vnímat i mimořádné úspěchy našich bývalých žáků…

Jakub Rychlovský

Křídelní útočník Bílých Tygrů Liberec zažil fantastickou sezónu. Z levého křídla představoval největší hrozbu pro soupeře, do jejichž branek střílel góly jak automatická palná zbraň. Výsledkem povedené sezóny 2023/2024 byl účet 26 gólů v základní části soutěže a dalších 6 úspěšných zásahů v play-off. Jako první hráč v historii klubu se Jakub stal nejlepším střelcem extraligy. Jeho famózní střelecká úspěšnost mu otevřela dveře do reprezentace. Ani 5 kanadských bodů v přípravných zápasech však Jakubovi nepomohlo do „zlatého týmu“. Jeho úspěchy ale neunikly pozornosti v zahraničí. V příští sezóně bude Kuba svádět boj o stabilní místo v sestavě týmu NHL Detroit Red Wings.

Lukáš Derner

Dlouholetý obránce je stabilní oporou defenzivy Bílých Tygrů. Ve svých 40 letech letos odehrál už 19. sezónu. A v jejím průběhu oslavil úctyhodné jubileum – 1000 zápas v nejvyšší české hokejové soutěži. Po skončení sezóny obránce s číslem 17 potěšil všechny své fanoušky. V dresu s bílým tygrem na prsou ho uvidíme i v jeho dvacáté sezóně.

Tomáš Filippi

Skvělou sezónu v dresu Bílých Tygrů zažil i další náš bývalý žák. Tomáš Filippi se stal nejproduktivnějším hráčem uplynulé sezóny extraligy s 25 góly a 37 asistencemi. Celkový počet 62 kanadských bodů i Tomáši zařídil pozvánku k reprezentačním přípravným zápasům. Bohužel ani pro Tomáše se místo v reprezentačním týmu pro turnaj mistrovství světa místo nenašlo.

Pavel Zacha

Talentovaný útočník Bostonu zažil brzké vyřazení svého klubu ze Stanley Cupu. Vzápětí si však zlepšil náladu, když se svým týmovým spoluhráčem Davidem Pastrňákem posílil reprezentační tým ve vyřazovacích bojích na mistrovství světa v Praze a Ostravě. A Pavel byl na ledě zřetelně vidět. V srdcích českých fanoušků už navždy zůstane jeho přesný zásah žebry do sítě týmu USA ve čtvrtfinále, který znamenal postup do semifinále. Šampionát nakonec skončil skvělou zlatou euforií a Pavel tak zaslouženě dosáhl zatím svého největšího hokejového úspěchu – zlaté medaile mistra světa!

Děkujeme našim bývalým absolventům za chvíle radosti a euforie. Přejeme, aby jim i v dalších sezónách přálo sportovní štěstí.

Radek Hanuš, ředitel školy

Jakub Rychlovský 2024 Lukáš Derner 2024 Lukáš Derner - 1000 zápasů Pavel Zacha Pavel Zacha - gól proti USA

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”