Fotogalerie - Výlet 5.A a 5.C do Prahy - 12. listopad 2019

V úterý 12. listopadu se žáci 5. A a 5. C vypravili na výlet do Prahy. Po Zámeckých schodech jsme se přesunuli do prostor Pražského hradu. Paní průvodkyně nás nejprve zavedla do Zlaté uličky. Tam jsme měli možnost nahlédnout do kouzelných maličkých domečků, kde kdysi žili různí řemeslníci. Neméně zajímavé byly i prohlídky Baziliky sv. Jiří, Královského paláce s Vladislavským sálem a interiéru Chrámu sv. Víta. Návštěvu Pražského hradu jsme zakončili na prvním nádvoří při zhlédnutí střídání hradní stráže.

Nerudovou ulicí kolem domu U Dvou slunců jsme sestoupili na Malostranské náměstí, kde jsme obdivovali skvost baroka - Chrám sv. Mikuláše. A už jsme se těšili na procházku po Karlově mostě. Odtud se nám odkryl pohled na Zlatou kapličku – Národní divadlo.

Vůně trdelníku nás nalákala na Staroměstské náměstí. Kromě orloje a památníku Jana Husa nás upoutaly křížky připomínající popravu 27 českých pánů po bitvě na Bílé hoře. Vzhůru Václavským náměstím jsme se vypravili k autobusu, který nás s kupou zážitků  odvezl nazpět do Liberce.

Světlana Sedláková, třídní učitelka 5.A

Procházka historií_001 Procházka historií_002 Procházka historií_003 Procházka historií_004

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”