Fotogalerie - Bezpečně s přilbou - 22. říjen 2019

Projekt Bezpečně s přilbou

V úterý a ve středu 22. 10. a 23. 10. navštívili první, druhé, třetí a čtvrté ročníky naší školy lektoři z Týmu silniční bezpečnosti. Projekt byl rzplánová na 4 vyučovací hodiny a byl rozdělen do 4 stanovišť. Na každém stanovišti (vybraná třída) byl jeden lektor, který vyučoval děti Markétinu dopravní výchovu.

Děti si z každé hodiny odnesly formou praktických ukázek, pomůcek a pracovních listů velmi důležité informace o správném pohybu po komunikacích jako chodec (přechod pro chodce, komunikace, co jsou reflexní prvky, k čemu slouží…), cyklista (přilba, správné nasazení, vhodné oblečení, povinná a nepovinná výbava kola), bezpečné poutání (co je autosedačka, kdy ji použít, typy sedaček, bezpečné poutání, praktické ukázky), první pomoc (člen červeného kříže prakticky vysvětloval a ukazoval zásady první pomoci na figuríně).

Děti měly možnost si vše “osahat“ a vyzkoušet, výuka byla pestrá, obohacená o projekci a ukázky. Děti si odnesly spoustu nových znalostí a dovedností, aby byly co nejméně vystaveny nebezpečí na komunikacích.

Doufám, že si tyto znalosti ponesou do života co nejdéle.

Monika Holmanová

Bezpečně s přilbou_2019_001 Bezpečně s přilbou_2019_002 Bezpečně s přilbou_2019_003 Bezpečně s přilbou_2019_004

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”