Fotogalerie - Bezpečný pes - 25. září 2019

Ve středu 25. září za námi do družiny přijela paní Kateřina Cirkovská se svými pejsky z Kynologického servisu v Praze s akcí nazvanou „Bezpečný pes“. V úvodní části programu jsme se seznámili s pejsky a jejich stavbou těla. Naučili jsme se znát  řeč psího těla, jejich mimiku a rozpoznat varovné signály. V další části paní Kateřina navodila konkrétní situace ze života, do kterých se může dítě spolu s cizím psem dostat. Pes na vodítku, kterého potkáme na ulici se svým pánem, pes kdekoliv přivázaný, pes bez pána pobíhající po ulici a hlavně nejhorší situace, a to pes agresivní, který již vykazuje známky blížícího se možného napadení. Společně jsme si povídali, jak tyto situace řešit, a co v těchto případech nejlépe dělat.

Děti si osvojily techniky, které jim pomohou chránit si důležité části těla v případě útoku psa, tzv. „klubíčko“. Zároveň se naučily, jak takovému útoku úplně předejít. Jako bonus jsme si mohli pod dohledem paní lektorky Kateřiny pejsky pohladit a za odměnu a trpělivost s námi jim dát i psí laskominy, které jsme měli připravené. A byli to opravdoví frajeři !!! Větší než většina dětí !!!

Bylo to krásné a poučné odpoledne, kterého se zúčastnilo 70 dětí ze všech oddělení ŠD.

V.Vozková, vedoucí vychovatelka

Bezpečný pes_001 Bezpečný pes_002 Bezpečný pes_003 Bezpečný pes_004 Bezpečný pes_005 Bezpečný pes_006 Bezpečný pes_007 Bezpečný pes_008 Bezpečný pes_009 Bezpečný pes_010 Bezpečný pes_011

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”