Fotogalerie - Družina navštívila Naivní divadlo - 16. duben 2019

V úterý 16.dubna navštívila skupina 26 dětí školní družiny Naivní divadlo. Nepřišli jsme sem ale za pohádkou, nýbrž navštívit zákulisí, kam se vlastně každý nepodívá. Přivítal nás dramaturg Naivního divadla pan Vítek Peřina a celou dobu nás zákulisím divadla provázel.

Začínali jsme v hledišti, kde to vlastně všichni známe. Posadili jsme se do lavic a dozvěděli jsme se o tom, že Naivní divadlo slaví letos dvě velká výročí. V červnu to bude již 25. ročník festivalu Mateřinka a na podzim uplyne sedmdesát let od založení Naivního divadla. Potom začalo naše putování po zákulisí divadla. Nejprve jsme si prohlédli jeviště a dozvěděli jsme se, že divadlo má stále ručně ovládanou oponu.

Následovala prohlídka skladu dekorací, kde si děti mohly vyzkoušet vodit loutky. A nebylo to vůbec jednoduché. Také jsme hádali, ze kterých pohádek loutky jsou. Pan Peřina nám i vysvětlil, že divadlo nehraje jenom v Česku, ale jezdí také do světa. V současné době hraje v Číně. Navštívili jsme i malý sál, kde se hrál příběh O Raškovi a někteří jsme jej i viděli. Potom jsme vystoupali do truhlářské dílny a nakonec až na půdu, kde je expozice loutek z pohádek, které již divadlo nemá ve svém repertoáru. Viděli jsme loutky javajky, marionety, manekýny i maňásky. Zde naše putování zákulisím Naivního divadla skončilo. Bylo úžasné a pan Vítek Peřina byl naším skvělým průvodcem.

Děti a vychovatelky Radka a Jitka

Družina v Naivním divadle_2019_001 Družina v Naivním divadle_2019_002 Družina v Naivním divadle_2019_003 Družina v Naivním divadle_2019_004 Družina v Naivním divadle_2019_005 Družina v Naivním divadle_2019_006

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”