Fotogalerie - Vesmírný Ještěd - 5. září 2018

VESMÍRNÝ JEŠTĚD“

 

Letošní školní rok zahájila naše družina výtvarně a hlavně svižně. Hned v prvním týdnu v září jsme se zúčastnili soutěže pořádané Libereckým krajem u příležitosti Oslav 45 let Ještědu na téma „Vesmírný Ještěd“.

Ještěd jako vesmírná loď, malý Marťan u vysílače, mimozemšťani, vesmírná raketa….bylo na fantazii dětí, jak si takový vesmírný Ještěd představí a namalují. Do soutěže nakonec putovaly 4 práce dětí z 2.a 3. oddělení družiny. Čtvrté oddělení pod vedením paní vychovatelky Martiny pojalo zadání úplně jinak a společně vytvořili úžasnou marťanskou maketu Ještědu. Toto společné dílo nakonec získalo zvláštní ocenění Libereckého kraje za kolektivní práci.

A aby našim malým malířům nebylo líto, že se jejich výtvory neumístily na vítězných příčkách, tak za nimi na začátku října přijede osobně paní Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje a předá jim drobné dárky. V termínu 2.-18.října 2018 bude v Krajské vědecké knihovně v Liberci výstava všech soutěžních obrázků.

V.Vozková, vedoucí vychovatelka

Vesmírný Ještěd_002 Vesmírný Ještěd_003 Vesmírný Ještěd_004 Vesmírný Ještěd_001

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”