Fotogalerie - Exkurze ve WEBASTO - 11. červen 2018

V pondělí 11.6 se žáci 9.A vydali na návštěvu německé firmy Webasto v Liberci, která se mimo jiné zabývá výrobou střešních systémů pro automobilový průmysl.

Co děti upoutalo po příchodu do firmy jako první, byla spousta rostlin, které tvořily celé zelené stěny. Tato zelená oáza tak oddělovala provozní část a místo, kde si zaměstnanci v době přestávky mohou odpočinout, nasvačit se nebo se odreagovat a dokonce si zahrát fotbálek. Měli jsme dojem, že jsme se snad ani neocitli ve firmě.

Děti byly rozděleny do dvou skupin, přičemž jedna skupina si prohlížela celý provoz a seznámila se v praxi s výrobou střešních oken do aut. Druzí mezitím prošli testem ve výcvikovém centru, který musí absolvovat každý přijímaný zaměstnanec. Podle slov paní Žembové, která má výcvikové centrum na starosti, všichni naši žáci testováním prošli úspěšně. Dokonce Honza Kotek měl v testu nejlepší čas všech dob! Po krátké přestávce se skupiny vyměnily v aktivitách. Během dopoledne se děti seznámily s chodem firmy a dozvěděly se podrobné informace o jejím fungování.

Na závěr exkurze žáci ve skupinách zúročili získané informace, kdy měli za úkol přiřadit pracovní pozice ve firmě k obrázku zaměstnance a popisu jeho práce. Nejlepší skupina byla odměněna dárkem.

Ps: Děkujeme panu Kašparovi, který tuto podnětnou exkurzi připravil a naší škole nabídl.

Jitka Zatloukalová, výchovná poradkyně školy

Exkurze ve WEBASTO 001 Exkurze ve WEBASTO 002 Exkurze ve WEBASTO 003 Exkurze ve WEBASTO 004 Exkurze ve WEBASTO 005 Exkurze ve WEBASTO 006 Exkurze ve WEBASTO 007 Exkurze ve WEBASTO 008 Exkurze ve WEBASTO 009 Exkurze ve WEBASTO 010 Exkurze ve WEBASTO 011 Exkurze ve WEBASTO 012

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”