Fotogalerie - Exkurze v depu lokomotiv - 7. červen 2018

7.6. se žáci osmé třídy zúčastnili exkurze v lokomotivním depu v Liberci, které slouží k údržbě lokomotiv, motorových vozů a motorových i elektrických jednotek.

Hlavním účelem této návštěvy bylo, aby se chlapci seznámili s profesemi a obory, které v této firmě najdou uplatnění, aby poznali reálné pracovní prostředí a chod depa. Podrobné informace žákům předal pan Kvíčala, který se jim celé dopoledne věnoval a provedl je všemi součástmi pracoviště libereckého depa.

Chlapci získali představu, jaký obor je vhodný k tomu, aby zde případně uplatnili své schopnosti a dovednosti, či jakou školu nebo obor je třeba vystudovat pro práci na železnici.

Třešničkou na dortu této akce byla prohlídka mašiny, kterou každý z žáků mohl několik stovek metrů sám řídit. Tím ovšem překvapení nekončilo, na závěr exkurze jsme se mohli podívat na model jednokolejné a dvojkolejné dráhy. Na několika desítkách metrů čtverečných jsme viděli modely vláčků a lokomotiv, nádraží a vše, co k železnici patří. Byla to pro nás fantastická podívaná, kluci prohlídkou tohoto modelu byli opravdu nadšeni.

Celá akce měla u žáků velký úspěch.

J. Zatloukalová, výchovná poradkyně

Exkurze v depu lokomotiv 001 Exkurze v depu lokomotiv 002 Exkurze v depu lokomotiv 003 Exkurze v depu lokomotiv 004 Exkurze v depu lokomotiv 005 Exkurze v depu lokomotiv 006 Exkurze v depu lokomotiv 007 Exkurze v depu lokomotiv 008 Exkurze v depu lokomotiv 009 Exkurze v depu lokomotiv 010 Exkurze v depu lokomotiv 011

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”