Fotogalerie - Trojjazyčná soutěž - 8. červen 2018

Tým z 9.A ve složení Sára Syslová, Martin Coufal a Jan Kotek zamířil v pátek 8. 6. 2018 na ZŠ Husova v Liberci, aby poměřil své síly s ostatními týmy v trojjazyčné soutěži. Byla poměrně náročná, ale velmi zábavná a rozhodně pro nás byla výzvou.

Nejprve si žáci museli poradit s poslechem, kdy k německé nahrávce dostali otázky v angličtině a naopak k anglickému poslechu zodpovídali otázky německy. Druhá disciplína zahrnovala práci s textem, přičemž ani jeden text neměl otázky v témž jazyce, ve kterém byl napsán. Další úkol představoval překladatelský oříšek, neboť Sára dostala k překladu českou větu,tu přeložila do angličtiny a řekla Martinovi, ten ji přeložil do němčiny,řekl Honzovi a ten si ji přeložil zpět do češtiny a zapsal. Bod se pak získával za každou větu, která se shodovala ve své původní a finální podobě. Žáci se na svých místech "točili", takže si všichni procvičili překlady ve všech třech jazycích. Při posledním úkolu musel Martin kreslit obrázek dle popisu,který vedla Sára v angličtině a Honza v němčině. 
Jak sami vidíte, nebylo to vůbec jednoduché. Náš tým se ale svého úkolu zhostil vskutku kvalitně. Na medaile sice naši žáci nedosáhli,ale pracovali výborně a s plným nasazením! Věřím, že jim tento den přinesl zajímavou zkušenost v oblasti cizích jazyků. Děkujeme jim za skvělou reprezentaci.
Jitka Jánská, učitelka německého jazyka
Trojjazyčná soutěž_2018_001 Trojjazyčná soutěž_2018_002 Trojjazyčná soutěž_2018_003 Trojjazyčná soutěž_2018_004 Trojjazyčná soutěž_2018_005 Trojjazyčná soutěž_2018_006

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”