Fotogalerie - První pomoc ve školní družině - 16. květen 2018

„Děti, víte, co je první pomoc?“, těmito slovy začal kurz zaměřený na poskytování první pomoci pro děti ze školní družiny. Byl volným pokračováním vzdělávací akce „První pomoc pro prvňáčky aneb Když nám, medvědům, někdo stůně“, do které se naše škola zapojila v loňském i letošním roce. Všechna školení dětí proběhla ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje.

Akce se uskutečnila 16. května ve dvou bězích – pro děti z prvních tříd (za asistence plyšového medvěda) a následně pro děti z druhých a třetích tříd. Školení trvalo pokaždé zhruba 60 minut. Děti si zopakovaly jak přivolat záchrannou službu, jak zastavit krvácení, ošetřit popáleniny, zlomeniny, jak zajistit tepelný komfort zraněného. Dozvěděly se, jaký úkol mají v našem těle srdce, plíce, jak je důležité rozpoznat náhlou zástavu oběhu a umět správně provádět nepřímou srdeční masáž. Tu si mohly vyzkoušet i na figuríně. Do poskytování první pomoci se zapojily s velkým zájmem a do provádění nepřímé srdeční masáže s velkou vervou. Na závěr měly děti, jako vždy, spoustu všetečných otázek.

Děkujeme mockrát paní Mgr. Janě Kučerové ze ZZS LK a figurantovi Martinovi za pěkné a pro děti velice přínosné odpoledne.

V.Vozková, vedoucí vychovatelka školní družiny

První pomoc ve školní družině_001 První pomoc ve školní družině_002 První pomoc ve školní družině_003 První pomoc ve školní družině_004 První pomoc ve školní družině_005 První pomoc ve školní družině_006

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”