Fotogalerie - Den Země - 16. květen 2017

V úterý 16. května jsme se vypravili autobusem až k hranicím s Polskem do malé vesnice Jindřichovice pod Smrkem. Cílem naší výpravy byl skanzen LUNARIA a větrné elektrárny, kde jsme se seznámili s ekologickým způsobem využívání darů přírody.

Moc se nám líbilo podstávkové stavení, ve kterém žije rodina majitele a průvodce pana Zbyňka Vlka. Se zaujetím jsme si prohlédli větrný mlýn, kde melou mouku pro svou potřebu, vyzkoušeli jsme, jak jednoduché je si pomocí sluneční energie uvařit čaj či polévku, obdivovali jsme staré zemědělské stroje, které i dnes využívají při polních pracích.

Poté jsme krásnou procházkou po naučné stezce přešli k nedalekým větrným elektrárnám. Ty patří k vůbec prvním elektrárnám postaveným na našem území. Lektorka paní Mirka Záhajská nám vyprávěla nejen o jejich technických parametrech a provozu, ale i o tom, jak šetrné jsou k okolnímu prostředí. Za odměnu jsme si mohli prohlédnout i útroby tohoto přes 80 metrů vysokého kolosu.

Teď nám je již jasné, jak fungují obnovitelné zdroje energie.

 

Žáci 5. A s paní učitelkou Sedlákovou

 

 

Den Země_Jindřichovice_001 Den Země_Jindřichovice_002 Den Země_Jindřichovice_003 Den Země_Jindřichovice_004 Den Země_Jindřichovice_005 Den Země_Jindřichovice_006 Den Země_Jindřichovice_007 Den Země_Jindřichovice_008 Den Země_Jindřichovice_009 Den Země_Jindřichovice_010 Den Země_Jindřichovice_011 Den Země_Jindřichovice_012 Den Země_Jindřichovice_013

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”