Fotogalerie - Zakončení školního roku - 30. červen 2016

30. června se uzavřela poslední kapitola školního roku 2015/16. Děvčata a chlapci nejdříve ve třídách obdrželi očekávané plody své práce za celý rok – vysvědčení. Ke společnému ukončení letošního školního roku jsme se pak všichni sešli v Home Credit Aréně. Kromě všech žáků školy zavítalo do Arény i značné množství rodičů a diváků.

     Úvod ceremoniál se nesl ve znamení loučení s odcházejícími žáky 9. třídy. Jménem všech čerstvých absolventů se rozloučil se spolužáky, učiteli a dalšími zaměstnanci školy Miloslav Adamec. Deváťáci pak pobavili celou Arénu svým vtipným videem. (Na klip deváťáků se můžete podívat na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=eVivRtZKBHU). Pak už došlo na rozdávání posledních 26 vysvědčení, které si čerství absolventi převzali z rukou paní zástupkyně a ředitele školy.

    Druhá část slavnostního zakončení školního roku byla vyplněna odměňováním mimořádných výkonů a výsledků žáků. Odměny si odnesli vítězové jednotlivých kategorií soutěže „Recyklohraní“ o kterém píšeme v aktualitě ze 17.7. Vyhlášeni byli nejlepší žáci sportovních tříd. Jejich výběr provedli třídní učitelé a trenéři na základě školního prospěchu a sportovních výsledků. Z každého ročníku byli vyhlášeni dva nejúspěšnější žáci. Vyhlašování nejúspěšnějších sportovců má na slavnostním zakončení dlouholetou tradici. Letos předával ocenění a poukaz na nákup sportovního vybavení v ceně 2000 korun nejúspěšnějším žákům sportovních tříd generální manažer týmu Bílí tygři Liberec pan Ctibor Jech a profesionální hráč hokeje Josef Mikyska. Nejlepším sportovcem byl vyhlášen Štěpán Vopravil z 5.B, ocenění pro nejlepší sportovní kolektiv si odnesl zlatý tým Bílí trhači (florbalová reprezentace školy 4.-5. tříd). Za nejlepší ledovou princeznu (nejlepší žákyně tréninkové skupiny krasobruslení) byla vybrána Karolína Smolová z 5.A. Nejprestižnější ocenění „nejlepší student školy“ si odnesl Jakub Šuráň z 9.A a navázal tak na stejný úspěch svého bratra z loňského roku.

     I letos ozdobily slavnostní zakončení skvělé umělecké výstupy našich žáků. Obrovské zasloužené ovace sklidil talentovaný houslista Milan Kostelenec z 3.A.  Za klavírního doprovodu učitele ZUŠ Liberec pana Hutaře zahrál dvě skladby – Ruskou fantazii od Lea Portnofa a rozverné Sólo pro Ferdánka. Na pódiu vystoupili i tanečníci z 6.A a 7.A. Děvčata a chlapci se celý rok věnovali společenskému tanci pod vedením fantastických trenérů Aleše Petráně a jeho partnerky Tatiany Doriny. Pětiminutový mix latinských a standartních tanců zatančily páry Martin Coufal a Bára Salygová, Jan Kotek a Natálka Jedlová, Dominik Knébl a Kristina Srdínková, Dominik Kvapil a Týnka Pechová a sólista Tomáš Kabátek.

 

Největšího potlesku a fandění se ovšem na závěr dostalo Aleši Kašparovi ze 7.A. Aleš s námi bohužel v Aréně chybě, protože od ledna statečně bojuje se zákeřnou nemocí. Všichni žáci, učitelé i rodiče se pokusili na dálku dodat Alešovi sílu. Zároveň nám to všem připomnělo, co je opravdu podstatné. Že to nejsou známky na vysvědčení či body ve sportu, ale důležité je, abychom se všichni opět po prázdninách šťastně a ve zdraví sešli v naší fantastické partě.

 

Krásné prázdniny. Radek Hanuš, ředitel školy

 

Ocenění žáci:

 

Nejlepší žáci sportovních tříd:

3. třída: Adrien Bartovič, Marek Macháček

4. třída: Robert Leško, Jakub Jína

5. třída: Jakub Hujer, Jakub Ehrenberger

6. třída: Jáchym Šťovíček, Jakub Čihák

7. třída: Björn van Wassem, Pavel Čajan

8. třída: Jakub Rychlovský, Jan Hampl

9. třída: Jakub Šuráň, Luboš Dospěl

 

 

Nejlepší žákyně ŠTSK (Školní tréninkové skupiny krasobruslení):

 

- Karolína Smolová (5.A)

 

 

 

Nejlepší sportovec:

 

Štěpán Vopravil (5.B)

další nominovaní v této kategorii … Jakub Rychlovský (8.B), Petr Šafařovský (9.A), Teodor Vápeník (3.B)

 

 

 

Nejlepší studijní výsledek:

 

Jakub Šuráň (9.A)

další nominovaní v této kategorii … Jakub Apko (6.B), Jan Kotek (7.A), Lauren Pray (8.A)

V širší nominaci ještě figurovali Vojtěch Duschka (7.B), Filip Riedel (4.B), Jakub Ehrenberger (5.B), Valerie Vlachová (3.B)

 

 

 

Nejlepší školní sportovní tým:

 

- Bílí trhači (školní florbalový tým 4.-5. tříd)

(brankáři – Šimon Franz, Dominik Kupec; hráči - Jakub Dvořák,  Jakub Ehrenberger,  Jakub Hujer,  Matěj Kotek,  Filip Kříž,  Adam Nebuželský,  Petr Šmíd,  Tadeáš Vološín, Štěpán Vopravil, trenér: Daniel Kadlečík)

 

další nominovaní v této kategorii … Florbalové školní družstvo 6.-7. tříd, Florbalisté 8.-9. třídy, Fotbalisté 4.-5. třídy)

Mimořádného úspěchu dosáhl navíc hokejový tým 8. ročníku – Stali se mistry republiky!

 

 

videoreportáž: http://mladez.hcbilitygri.cz/clanek.asp?id=VIDEO-Zaci-9-trid-Zakladni-skoly-U-Skoly-prevzali-sve-vysvedceni-na-plose-Home-Credit-Areny-10277

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”