Fotogalerie - Projektový den - Mimořádné situace - 23. červen 2016

"Jak se zachováš, když..."

Námětem posledního projektového dne v tomto školním roce bylo chování žáků v mimořádných a krizových situacích. Po vyhlášení cvičného požárního polachu jsme školu opustili za tři minuty.

Následně jsme se vrátili do tříd, kde jsme trénovali zásady evakuace, učili se zabalit si evakuační zavazadlo, rozpoznat jednotlivé varovné signály. Snažili jsme se vyhodnotit potřebu složek integrovanéého záchranného systému a jeho volání. Víme již, jak se zachovat při dopravní nehodě, zranění spolužáka i jiné osoby. Už se neztratíme v cizím městě ani v přírodě.

V oblasti první pomoci jsme si zopakovali ošetření menších zranění, jako je odřenina, zhmožděnina, krvácení, ale i resuscitace.

Pro žáky 1. a 2. třídy byla navíc připravena návštěva posádky rychlé záchranné služby. Děti si popovídaly se záchranáři a zdravotníky a prohlédly vybavení sanitky. Výuka starších ročníků byla obohacena o praktickou ukázku sebeobrany, transport raněného a hod granátem. Každá třída nakonec vyluštila a splnila tematický úkol v morseovce.

Projektový den obohatil všechny žáky o spoustu důležitých informací, znalostí a dovedností.Pevně však doufám, že je v následujících prázdninových dnech nebude nikdo z nich potřebovat.

Mgr.Jitka Vojčiniaková, zástupce ředitele

Evakuace proběhla rychle Mimořádné situace_001 Mimořádné situace_002 Mimořádné situace_003 Mimořádné situace_004 Záchrana raněného Zachráníme ho? Mistr sebeobrany pan učitel Stodola Kurz sebeobrany_001 Kurz sebeobrany_002 Kurz sebeobrany_003 Kurz sebeobrany_004 Kurz sebeobrany_005 Kurz sebeobrany_006 Kurz sebeobrany_007 Mimořádné situace_005 Mimořádné situace_006 Mimořádné situace_007 Mimořádné situace_008 Mimořádné situace_009 Mimořádné situace_010 Rychlá záchrana raněného

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”