Fotogalerie - Škola v přírodě - 2. květen 2016

/Z deníku čtvrtých tříd/

 

V týdnu od 2. 5 do 6. 5. 2016 jsme se účastnili školy v přírodě nedaleko Jablonce nad Jizerou. Ráno v 8. 00 jsme se plni síly a energie sešli před školou. Odtud jsme se vydali vstříc zábavnému učení, poznávání a soutěžení do vesničky Končiny, konkrétně do hotelu Stráž.

Po příjezdu a ubytování jsme se rozhodli prozkoumat okolní krajinu. Na vyhlídce Strážník jsme se pokochali nádherným výhledem na krkonošské vrcholky. V lese jsme postavili domečky pro zvířátka z přírodnin, které nám lesík poskytl. V úterý a čtvrtek v dopoledních hodinách probíhalo vyučování.

V úterý odpoledne jsme po vynikajícím obědě vyrazili do nedalekého města Jablonce nad Jizerou, kde jsme si na místním hřišti zahráli turnaj ve vybíjené.

Středeční den se nesl ve znamení celodenního výletu. Cílem naší túry bylo krásné město Harrachov. Zde jsme navštívili sklárnu a obdivovali jsme umění místních sklářů. Po poutavé exkurzi někteří z nás nakoupili drobné, křehké dárečky pro své blízké. Cestou kolem skokanských můstků, které se nám však skrývaly v mlžném oparu, jsme prošli až k Hornickému muzeu. Tady se z nás stali horníci s opravdovými přilbami na hlavě. Zajímavý výklad paní průvodkyně nás provedl celou podzemní štolou, někteří neměli příjemný pocit ze zhasnutého světla a pocitu absolutní tmy. Z muzea jsme kolem Mumlavských vodopádů došli k autobusu a rádi se nechali odvézt do našeho hotýlku.

I čtvrteční den byl náročný. Odpoledne bylo vymezeno pro sportovní soutěže a aktivity. Rozděleni do družstev jsme zápolili se švihadlem, s obručemi, přetahovali se s lanem, trefovali se šiškami na cíl…Večer se zase nesl v duchu divadelních a hudebních vystoupení. Cílem bylo pobavit paní učitelky, které nám po celý týden připravovaly pestrý program. A důkazem, že se to mnohým povedlo, byl jejich smích.

V pátek ráno byly vyhlášeny soutěže a oceněny nejlepší pokoje a soutěžní týmy. Počasí nám přálo téměř celý týden a domů jsme přijeli plni úžasných zážitků. Jako vzpomínka nám zůstaly vlastnoručně vyrobené pamětní medaile. Ty jsme spolu s diplomem předali i majitelům a zaměstnancům hotelu jako poděkování za úžasnou péči zejména o naše žaludky.

Mgr. Martina Vágenknechtová

 

Mgr. Světlana Sedláková

Škola v přírodě 2016_001 Škola v přírodě 2016_002 Škola v přírodě 2016_003 Škola v přírodě 2016_004 Škola v přírodě 2016_005 Škola v přírodě 2016_006 Škola v přírodě 2016_007 Škola v přírodě 2016_008 Škola v přírodě 2016_009 Škola v přírodě 2016_010

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”