Fotogalerie - TOP 8 ZÁPAD 2016 - 16. březen 2016

Celostátní florbalová soutěž pro žáky 4.-5. tříd s názvem Think Blue Cup se pomalu blíží ke svému vrcholu. Před naším týmem „Bílí trhači“ stál poslední stupínek k postupu do republikového finále v podobě turnaje TOP 8 ZÁPAD, kterého se účastní 8 nejlepších týmů, které prošly všemi eliminačními koly ze západní poloviny České republiky.

Tento postupový turnaj se odehrál v příjemném prostředí sportovní haly SPARTA ve Vysočanech v Praze ve středu 16. března. Náš tým Bílých trhačů nejdříve čekaly 3 utkání v základní skupině, ve kterých naši chlapci postupně zvítězili nad týmy ZŠ Zeleneč (okr.Praha-Východ), 31. ZŠ Plzeň a ZŠ Slovenská (Praha 2).

Jako nejlepší tým ze základní skupiny trhači postoupili přímo do semifinále, ve kterém narazili opět na družstvo 31. Základní školy v Plzni. Ačkoliv svého soupeře kluci v základní skupině porazili vcelku snadno, semifinále bylo mnohem vyrovnanější. Naši hráči zaslouží velkou pochvalu, protože nastoupili k zápasu evidentně s velkou koncentrací. A i když se soupeř snažil účinně kombinovat a bojovat, přesto měli Bílí trhači celý zápas pod kontrolou. První poločas jsme zakončili hubeným vedením 2:1 po dvou trefách Filipa Kříže. Na začátku druhého poločasu se povedlo Matěji Kotkovi vybojovat míček, který pohotově předložil Křížovi ke třetímu zásahu. Vedli jsme 3:1. Od 13. minuty zápasu nás soupeř začal přehrávat. Především díky skvělému brankáři Franzovi jsme odolávali náporu Plzeňských. Ve 14. minutě jsme přesto inkasovali. Žádné drama však už naši hráči nepřipustili. V předposlední 15. minutě našel Štěpán Vopravil šikovně skulinu v hradbě bránících hráčů soupeře a z trestného střílení zvýšil na konečných 4:2. Vítězství nás posunulo nejen do finále turnaje, ale zároveň nám zajistilo postup do republikového finále!

Zápas o zlaté medaile na turnaji TOP 8 ZÁPAD svedl naše družstvo s týmem „Kozlové“ z Kolína. Kolínské florbalisty provázeli skvělí fanoušci, kteří vytvořili perfektní finálovou atmosféru. Naši chlapci se však „kotle“ kolínských fans nezalekli a hned se do „Kozlů“ pustili jak hladové šelmy. Ve druhé minutě se na levé straně uvolnil Štěpán Vopravil a krásnou střelu umístil přesně k tyči – 1:0. O minutu později neuspěl Kříž střelou bez přípravy, ale hned vzápětí si náladu spravil, když si pohrál s obráncem soupeře a zvýšil na 2:0. Ve 4. minutě jsme propadli v obraně, před Franzem zůstal osamocený kolínský útočník a našemu brankáři nedal šanci. V 6. minutě při nás stáli všichni andělé. Kolínští netrefili úplně prázdnou branku. Krátce před koncem 1. poločasu jsme získali početní výhodu po vyloučení hráče soupeře. S přesilovkou jsme však naložili nezodpovědně a soupeř vyrovnal ve vlastním oslabení na 2:2. První poločas jsme však přeci vyhráli. Kříž využil naši přesilovku – 3:2.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a výsledkem bylo zvýšení na 4:2. Matěj Kotek nahrával a náš nejlepší střelec Filip Kříž skóroval. V 11. minutě jsme nabídli sami soupeři šanci na snížení. Po zbytečném vyloučení Štěpána Vopravila jsme čelili přesilovce soupeře. Nejenže jsme se úspěšně ubránili, ale dokonce v našem oslabení unikl do brejku Kříž, který však nezakončil přesně. Ve 12. minutě sehráli nádhernou kombinaci Kotek s Křížem, ale gólman soupeře střelu kryl. V posledních minutách předvedly oba týmy reklamu na ofenzivní florbal. Do soupeřovy branky se dvakrát trefil Filip Kříž a soupeř nás donutil rovněž dvakrát inkasovat. Výsledkem 6:4 jsme tak zvítězili i ve finále.

Kromě zlatých medailí a poháru si naši chlapci vysloužili i další ocenění. Šimon Franz byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Nejlepším střelcem a útočníkem se stal Filip Kříž. Bílí trhači tak postupují do republikového finále, které se odehraje v sobotu 16. dubna v Praze. Náš tým se pokusí prolomit smůlu našich finálových účastí ve florbalových turnajích. Do závěrečného turnaje vstupujeme s famózní bilancí 13 vítězství (z 13 dosavadních utkání) a skórem 132:20.

Kromě našeho týmu postoupila do závěrečného turnaje družstva: Jednička Šumperk, ZŠ Adamov Kinder (okr.Blansko), ZŠ Mitušova Ostrava, Kozlové Kolín a Gepardi Chodov (okr.Sokolov)

ZÁKLADNÍ SKUPINA:

Bílí trhači Liberec –Zeleneč 3:1 (1:0)

Naše branky: Kříž 2, Kotek

Bílí trhači Liberec –31.ZŠ Plzeň 7:2 (4:1)

Naše branky: Kříž 3, Vopravil 2, Dvořák 2

Bílí trhači Liberec – ZŠ Slovenská Praha 5:4 (3:2)

Naše branky: Kříž 3, Kotek 2

SEMIFINÁLE:

Bílí trhači Liberec – 31. ZŠ Plzeň 4:2 (2:1)

Naše branky: Kříž 3, Vopravil

FINÁLE:

Bílí trhači Liberec – Kozlové Kolín 6:4 (3:2)

Naše branky: Kříž 5, Vopravil

Bílí trhači Liberec… Sestava: Šimon Franz – Jakub Dvořák, Jakub Ehrenberger, Matěj Kotek, Filip Kříž, Dominik Kupec, Petr Šmíd, Tadeáš Vološín, Štěpán Vopravil – Mgr. Daniel Kadlečík, trenér výběru 5. tříd

Radek Hanuš, řidič a kustod

Bílí trhači Filip Kříž Matěj Vopravil Šimon Franz Matěj Kotek Týmová porada Hala Sparty Vyhlášení nejlepších hráčů turnaje Předávání zlatých medailí_01 Předávání zlatých medailí_02 Předávání zlatých medailí_03 Předávání zlatých medailí_04 Předávání zlatých medailí_05 Nejúspěšnější české týmy Turnaj TOP 8 ZÁPAD je u konce