Fotogalerie - Slavnostní zakončení školního roku - 26. červen 2015

Školní rok 2014/2015 jsme zakončili netradičně – v naší tělocvičně. Home Credit Aréna, která se stala místem rozloučení se školním rokem v minulých letech, byla bohužel obsazena volejbalisty, kteří sváděli boje v rámci volejbalové světové ligy. Vedení Sport parku a Arény na nás přesto nezapomnělo a díky ochotě jejich zaměstnanců vyrostlo v tělocvičně pódium s ozvučením, kde se v pátek 26. června odehrálo slavnostní zakončení školního roku.

   Kromě všech žáků školy zavítalo do tělocvičny i značné množství rodičů a diváků, takže se zdálo, že se všichni do improvizovaného sálu ani nevejdou. Letošní zakončení bylo ozdobeno i uměleckými výstupy našich žáků. Slavnostní začátek odstartovala svým tanečním vystoupením Týnka Pechová. Svůj mažoretkový tanec zpestřila i tygřím skokem z pódia. Během dopoledne dvakrát vystoupila i naše talentovaná klavíristka Hanka Krejčová.

   Součástí programu bylo vyhlášení celoročních soutěží „Recyklohraní“. Nejvíc ocenění si odnesly Eliška Vítková z 4.A a Julča Vozková z 3.A.

      Vyhlášeni byli nejlepší žáci sportovních tříd. Jejich výběr provedli třídní učitelé a trenéři na základě školního prospěchu a sportovních výsledků. Z každého ročníku byli vyhlášeni dva nejúspěšnější žáci. Vyhlašování nejúspěšnějších sportovců má na slavnostním zakončení dlouholetou tradici. Nejlepším sportovcem byl zvolen Jáchym Šťovíček z 5.B, ocenění pro nejlepší sportovní kolektiv si odnesl školní tým pro Sportovně-vědomostní soutěž libereckých škol.

    Letošního ceremoniálu se opět zúčastnily skutečné hvězdy. Ocenění pro nejlepší školní tým předal jeden z nejlepších současných českých tanečních párů – Aleš Petráň a Tatiana Dorina. Oba tanečníci si pochvalovali atmosféru našeho slavnostního zakončení, zatančili svižný jive a dokonce ještě přidávali další vystoupení. Aleš i Tatiana právě v Liberci zakládají taneční školu a vyjádřili přání, že by rádi spolupracovali se základní školou, jako je ta naše.

   Ohromný potlesk si vysloužil Jan Šuráň z 9.A, který byl vyhlášen jako nejlepší student školního roku. Bylo zřejmé, že i sám Honza má z vyhlášení obrovskou radost. Od roku 2012 nikdy nechyběl na konci školního roku mezi nominovanými na nejlepšího studenta. Až teprve 4 nominaci Honza proměnil a ozdobný „talíř“ pro nejúspěšnějšího studenta ho evidentně hřál v ruce.

   Závěr slavnostního ceremoniálu byl vyplněn rozloučením s žáky deváté třídy, kteří si na pódiu převzali své poslední školní vysvědčení ze základní školy. Symbolické loučení zasáhlo i učitelský sbor. Po více než 30 letech ukončily svou učitelskou kariéru a službu dvě paní učitelky. Mgr. Šárka Radová  vyučovala na Základní škole U Školy od roku 1981, vyučovala většinou ve sportovních třídách na 1. stupni a mezi její žáky patřili například současný trenér Bílých Tygrů Filip Pešán. Mgr. Hana Čejková vyučovala na Základní škole U Školy od roku1980, zaměřovala se na tělocvik, zeměpis, výtvarnou výchovu a výchovy ke zdraví, učila mimo jiné i slavného hokejového hráče Petra Nedvěda.

    Ukončení školního roku však není jen spojeno s loučením. Je zároveň předzvěstí prázdnin, letního sluníčka a pohody…

Žáci deváté třídy Zakončení školního roku_001 Zakončení školního roku_002 Zakončení školního roku_003 Zakončení školního roku_004 Zakončení školního roku_005 Vystoupení Týny Pechové Týnka Pechová J.Bermann, L.Daněk a D.Hrníčko Vyhlášení žáků sportovních tříd Nejlepší žáci sportovních tříd Předávání ocenění Vyhlášení žáků sportovních tříd Dominik Hrníčko Zakončení školního roku_006 Ocenění nejlepšího sportovce školy Nejlepší sportovec J.Šťovíček Zakončení školního roku_007 Zakončení školního roku_008 Hanka Krejčová Zakončení školního roku_009 Deváťáci 2015 Vysvědčení 2015 Zakončení školního roku_010

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”