Fotogalerie - Výlet ŠD do Dolánek - 14. červen 2014

     V sobotu 14. 6. se některé děti školní družiny vydaly na poslední výlet v tomto školním roce. Byl to výlet do Dolánek na Dlaskův statek, kde je otevřena nová expozice s názvem Z JEDNOHO KMENE a na zámek Hrubý Rohozec. Paní průvodkyně Velová děti nejprve seznámila s historií statku, který stál původně na jiném místě, ale kvůli povodním jej přesunuli na jeho dnešní místo ( celý jej vlastně přenosili). Potom už jsme všichni obdivovali, co a jak lidé vyráběli ze dřeva a z proutí. Moc se nám zde líbilo. Dověděli jsme se, že se na statku také konají různé akce k některým obdobím (Velikonoce, Letnice, posvícení, poutě, advent a Vánoce ) a rozhodli jsme se, že se sem brzy vrátíme a některou z těchto akcí také navštívíme.

     Po načerpání sil v podobě dobrot od maminek a nezbytném nákupu nanuků a sladkostí v kiosku pod statkem, jsme se vydali za druhým cílem našeho výletu, na zámek Hrubý Rohozec. Vydali jsme se po příjemné stezce podél Jizery a potom po zdolání 133 schodů (počítaly je děti ), jsme se ocitli před samotným zámkem. Prošli jsme na nádvoří plné květin a posadili se na lavičky. Paní vychovatelky nám koupily vstupenky a už na nás čekala milá paní průvodkyně, která pro nás vymyslela nový okruh, jenom pro nás! Podívali jsme se do zámecké kaple, do knihoven , do jídelny, prohlédli jsme si dětské pokoje, pokoj guvernantky, švadleny, sloužících … V dětských pokojích nás zaujaly hry a hračky a také historky o lumpárnách chlapců hradního pána a dětí komorníka. Mohli jsme se také podívat z ochozu 2. patra dolů na nádvoří. Byla to nádhera a ta výška! Brr!

     Po rozloučení s paní průvodkyní jsme si zakoupili nezbytné suvenýry a hlavně potřebovali utratit všechny peníze od rodičů, tak jsme si dali zmrzlinu, koupili lízátka, žvýkačky... V době našeho odpočinku se strhl liják, ale za dvacet minut přestalo pršet a zase bylo pěkně. Nám ale déšť nevadil, protože jsme seděli pěkně pod podloubím v suchu a zlobili tam „zámeckého“ papouška. Čas pokročil a my jsme se museli vydat na nádraží, protože nás čekala již jen cesta domů. Vlak měl sice 15 minut zpoždění, ale nám to nevadilo, protože zážitky z dnešního dne stály za to, že mamku a taťku uvidíme o chvíli déle. Po příjezdu do Liberce jsme si mohli zazpívat : Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu..

    

Vychovatelky Radka a Lucka.

 

Vážení rodiče, dovolte nám, abychom Vám touto cestou poděkovaly za skvělou spolupráci s Vámi v tomto školním roce, za všechny vaše dárky a dary pro školní družinu a za pomoc při některých našich akcích. Velmi si toho vážíme a doufáme, že i Vy jste byli s naší prací spokojeni.

Přejeme Vám i vašim dětem pohodové léto, krásnou dovolenou a budeme se na vás těšit zase po prázdninách.

 

Vychovatelky Radka, Lucka, Jindřiška.

Výlet družiny do Dolánek_001 Výlet družiny do Dolánek_00 Výlet družiny do Dolánek_003 Výlet družiny do Dolánek_004 Výlet družiny do Dolánek_005 Výlet družiny do Dolánek_006 Výlet družiny do Dolánek_007 Výlet družiny do Dolánek_008 Výlet družiny do Dolánek_009 Výlet družiny do Dolánek_010 Výlet družiny do Dolánek_011 Výlet družiny do Dolánek_012 Výlet družiny do Dolánek_013 Výlet družiny do Dolánek_014 Výlet družiny do Dolánek_015 Výlet družiny do Dolánek_016 Výlet družiny do Dolánek_017 Výlet družiny do Dolánek_018 Výlet družiny do Dolánek_019 Výlet družiny do Dolánek_020 Výlet družiny do Dolánek_021 Výlet družiny do Dolánek_022 Výlet družiny do Dolánek_023 Výlet družiny do Dolánek_024 Výlet družiny do Dolánek_025 Výlet družiny do Dolánek_026

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”