Fotogalerie - Noční výstup na Sněžku - 4. červen 2014

Na začátku června čekal na naše šesťáky a osmáky vskutku nevšední program. V rámci soustředění v Horní Branné jsme se vydali na poznávací výlet do Krkonoš. Kluci (a jedno děvče) vstávali v jednu hodinu v noci. Přistavený autobus nás odvezl do Horní Malé Úpy, odkud jsme se v naprosté tmě pustili do černo černé tmy “hustých“ krkonošských lesů. Až po chatu Jelenka nám byly nejbližšími společníky naše čelovky, kterými jsme si svítili na cestu.

     O něco výše se však začalo rozednívat a po výstupu na Obří hřeben se nám v pološeru ukázala naše nejvyšší hora v celé své kráse. Na samotnou Sněžku jsme dorazili s malým předstihem. Po převlečení do suchých věcí a malé svačině se za obzorem ukázalo vycházející slunce. Tento několik minut trvající východ slunce velmi zaujal i jinak otrlé povahy. Všichni jsme upřeně sledovali zvětšující se oranžový bod na obloze, který v některých okamžicích vypadal jako UFO.

    I když tuto událost již v následujícím výletu zřejmě nic nepřekonalo, cesta po hřebenech téměř celých Krkonoš jistě také stojí za zmínku. Všichni účastníci našeho turisticko – likvidačního výletu se po celém dni trmácení přesunuli až k prameni Labe, kde nás čekalo nemilé překvapení v podobě krup, velkých jak nehet dospělákova malíčku. Od naprostého promoknutí nás zachránil úprk na Labskou boudu a “přepadení“ tamějšího bufetu.

     Následný sestup labským dolem až do Špindlerova Mlýna již byl pouze bonbónek na již tak dost vydařeném dortu. Všem účastníkům patří pochvala za patnácti hodinovou poctivou turistiku po našich nejvyšších horách.

 

Jiří Bermann    

Sněžka _001 Sněžka _002 Sněžka _003 Sněžka _004 Sněžka _005 Sněžka _006 Sněžka _007 Sněžka _008 Sněžka _009 Sněžka _010 Sněžka _011 Sněžka _012 Sněžka _013 Sněžka _014 Sněžka _015 Sněžka _016 Sněžka _017 Sněžka _018 Sněžka _019

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”