Fotogalerie - Florbal - Republikové finále Praha - 30. duben 2014

Nezadržitelná mašina našich „Ledových trhačů“ z 5. ročníku se zadrhla až těsně pod očekávaným vrcholem. Série 13 zápasů bez porážky nás povzbuzovala k tomu, abychom vzhlíželi ke zlatým medailím a zisku poháru. Po více než měsíčním čekání přišel den D. V úterý 29.4. jsme dorazili do Arény Sparta v Praze, abychom se zúčastnili finálového klání základních škol ve florbale.

ZÁKLADNÍ SKUPINA:

Ledoví trhači Liberec –ZŠ Jiráskova Benešov 9:2 (8:1)

Naše branky: Pray 6, Folda 2, Strnad

První zápas nás čekal v 11:30 se ZŠ Benešov. Přijeli jsme v plné síle, proto jsme si nemohli klást nižší cíle, než-li zisk medaile. Nejlépe nejcennější. Hned úvodní zápas začal nad očekávání dobře. Po prvním poločase zářilo na světelné tabuli skóre 8:1. O všechny góly se postarala naše první formace v čele s W.M. Prayem. Ten nakonec vsítil 6 gólů, Folda 2 a Strnad 1. Na začátku druhého poločasu jsme tuto lajnu posadili a dali příležitost dalším. Obraz hry se vyrovnal, a tak byl konečný stav 9:2.

Ledoví trhači Liberec –ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod 2:3 (1:1)

Naše branky: Pray 2

Druhý a zároveň poslední úterní zápas ve skupině nám i při remíze zaručoval postup přímo do semifinále z prvního místa. Zápas byl vyrovnaný, přesto jsme lehce zaostávali a neustále dotahovali jednobrankový rozdíl. Na poslední trefu hráče ZŠ Uherský Brod jsme již nedokázali odpovědět, a proto jsme v poslední minutě přišli o první místo ve skupině a tím i o přímou účast ve středečním semifinále. Prohráli jsme 3:2. Branku trefil dvakrát W.Pray.

ČTVRTFINÁLE: Ledoví trhači Liberec –ZŠ Jugoslávská Ostrava 8:2 (8:1)

Naše branky: Strnad 2, Kvapil 2, Čaban, Pray, Jakubec

Čtvrtfinálové utkání nechtěli naši kluci podcenit a výsledkem byl pravděpodobně nejlepší zápas naší reprezentace na závěrečném turnaji. Už od 1. minuty jsme vedli 1:0. Soupeře jsme přehrávali ve všech ohledech a každou minutu jsme dávali po jednom gólu do sítě soupeře. Postupně se trefili Čaban, Pray a ve 4. minutě vyhnal soupeřova brankáře Strnad. Naše drtivá převaha fungovala bez chyby a po gólech Kvapila a Jakubce jsme v 6. minutě vedli už 6:0. V 8. minutě vyslal Strnad střelu z půlky hřiště a díky teči obránce zvýšil na 7:0. V 9. minutě dostali Ostraváci možnost zkorigovat stav utkání. Rozhodčí nás potrestal za nedovolené postavení hráče v brankovišti. Samostatný nájezd však bravurně vychytal Vašek Moc. Následné oslabení se nám dařilo dobře bránit a Kvapil dokonce v početní nevýhodě vstřelil další náš gól krásnou tvrdou střelou o levou tyč. Až v 10. minutě se soupeř dočkal a využil přesilovku na snížení – 8:1.

V druhém poločase se hra vyrovnala. Naši hráči podvědomě šetřili síly. A ke slovu se dostával stále častěji soupeř. Ovšem v naší bráně stála neprostupná zeď. Vašek Moc si pro tento zápas připravil fantastickou formu a přiváděl soupeřovy útočníky k zoufalství. Z mnoha nadějných střel nepropadla za záda našeho gólmana ani jediná. Soupeř nedokázal skórovat ani v další přesilovce nařízené za již druhé vyloučení nedisciplinovaného Čabana. V poslední minutě Ostrava dostala možnost dalšího trestného nájezdu, ze kterého soupeř snížil na 8:2. Ale radost z postupu do semifinále už to našim klukům ale nepokazilo.

SEMIFINÁLE: Ledoví trhači Liberec – ZŠ Kamenická Děčín 7:8 (2:3)

Naše branky: Pray 3, Kvapil 2, Strnad, Kollert

Naším semifinálovým soupeřem byl vítěz skupiny A, ZŠ Kamenická. S tímto týmem jsme se utkali ve finále západní konference a porazili jej. Proto jsme vstupovali do zápasu se sebevědomým očekáváním. Proti nám však tentokrát stálo úplně jiné mužstvo. V 1. minutě jsme vletěli na soupeře, Strnad po chybě soupeřovy obrany prostřelil nadvakrát soupeřova brankáře – 1:0. Vzápětí přišlo první varování, ale rychlý protiútok vychytal Moc. Ve 2. minutě už však soupeř vyrovnal – 1:1. V 6.minutě chybovala naše obrana a nechala úplně volného útočníka před naší bránou. Vašek Moc neměl šanci – 1:2. V 7.minutě nás od dalšího gólu uchránila tyč. V následující minutě jsme dokázali vyrovnat. Willy Pray umístil k tyči přesnou křížnou přihrávku Strnada – 2:2. Krátce poté však opět vyhořeli naši obránci a poločas jsme prohráli 2:3.

Trenéři namotivovali tým na vstup do druhé půle a vyplatilo se. Ihned po rozehrání vyrovnal Kvapil na 3:3. Vyrovnaný stav vydržel jen do 13. minuty, kdy nám soupeř 2 góly odskočil na 3:5. Naši kluci však bojovali dál. V 15.minutě trefil Pray míček ze vzduchu a snížil na 4:5. O minutu později oběhl Kollert celé hřiště dokola a svůj sólový koncert zakončil přesnou střelou – 5:5. V 17.minutě se na naši branku hnal další útok a střela propadla nešťastně Mocovi za záda – 5:6. Téměř vzápětí jsme však vyrovnali. Kvapil obral soupeře o míček a sám před brankářem nezaváhal – 6:6. V 18.minutě se zdálo, že se štěstí přiklání na naši stranu. Pray využil nedorozumění obrany a gólmana a zvýšil na 7:6. Ihned po rozehrání však soupeř rozebral naši obranu a srovnal na 7:7. Minutu před koncem jsme utržili rozhodující úder - 7:8. Ačkoliv se naši hráči pokusili vytvořit si zoufalý tlak, vsítit vyrovnávací gól se nám nepodařilo. Děčíňáci nám tak oplatili porážku z minulého turnaje a popravdě zaslouženě postoupili do finále. Nám zbyl pouze boj o bronzové medaile.

O 3. MÍSTO: Ledoví trhači Liberec – Žletavské florbalky Přerov 9:7 (3:6)

Naše branky: Pray 3, Strnad 2, Folda 2, Kollert, Kvapil

Většinu zápasu jsme tahali za kratší konec provazu. Ve 2.minutě neudržel Moc lehké nahození a na dorážku nedosáhl – 0:1. Ihned vzápětí dotlačil míček do soupeřovy sítě Willy Pray. Ve 3.minutě jsme šli do vedení, když Kollertovo nahození skončilo vcelku překvapivě v brance – 2:1. Ve 4.minutě nás podržel brankář. Vašek Moc pokryl nebezpečnou střelu i dorážku. V 6.minutě však naši hráči propadli a dovolili soupeři vyrovnat – 2:2. V 7.minutě nedokázali obránci zabránit brejku a soupeř šel do vedení – 2:3. Závěr prvního poločasu jsme nezvládli. Naše zbytečné vyloučení soupeř potrestal a ihned přidal i další úder, takže odskočil na rozdíl 3 branek – 2:5. Strnad sice stihl snížit, ale soupeř do poločasu ještě jednou skóroval. Po polovině rozhodujícího utkání tak na ukazateli svítilo nelichotivé skóre 3:6. Přerovští byli očividně v pohodě a naši hráči naštvaní, že závěr poločasu hrozivě nezvládli. Trenérům se podařilo povzbudit hráče do druhého poločasu a ve snaze zvrátit nepříznivý vývoj utkání provedli i výměnu brankáře. Nejistého Vaška Moce vystřídal do druhé půlky Tadeáš Čaban.

Do druhého poločasu jsme vtrhli jak ostrý „severák“  a „želetaváky“ jsme drtili. V 11. minutě se trefil Folda po přesné přihrávce Strnada pod břevno – 4:6. O minutu později vybídl Pray přihrávkou opět Foldu – 5:6. A ve 13. minutě už bylo vyrovnáno. Kvapil překonal gólmana – 6:6. Ihned vzápětí jsme však už opět prohrávali 6:7. Náš tlak sílil. V 16.minutě jsme dostali šanci v podobě přesilovky. Nabídnutou možnost využil Willy Pray, který v pádu dokázal trefit přesně – 7:7. V 18.minutě jsme dokonale vyšachovali obranu soupeře, ale soupeřův gólman skvělým zákrokem střelu Jakubce do prázdné branky kryl. V 19.minutě nám perfektně vyšel brejk. Pray a Strnad zařídili zvýšení na 8:7. Krátce poté se zjevil Pray sám před želetavskou bránou a překonal brankáře – 9:7. Žádné drama jsme v závěru utkání nepřipustili. Willy Pray dokonce ještě neproměnil dva brejky. A pak už propukla radost našich kluků ze zisku bronzových medailí!

Při závěrečném ceremoniálu byl na našich hráčích vidět drobný smutek, ale rozhodně se nemáme za co stydět. Po celou dobu turnaje jsme předváděli kvalitní výkony. Willy Pray se stal absolutně nejlepším střelcem celého ročníku. Byl zařazen i do All Stars finálového turnaje. Svým třetím místem získali hráči kromě medailí a poháru i sadu florbalek, brankářskou přilbu a další florbalové drobnosti pro školu. Zaslouží si proto naše…

HOŠI DĚKUJEM, HOŠI DĚKUJEM…!

R.Hanuš, taxikář a fotograf; D.Kadlečík - trenér

Čtvrtfinále s Ostravou Čtvrtfinále s Ostravou 2 V kabině Hala Sparty Zápas o bronz Bronzový tým Willy Pray v All Stars