Fotogalerie - Exkurze do sklárny v N.Boru - 25. březen 2014

V úterý 25.3. se žáci 3.A a 3.B vydali po stopách sklářského řemesla. Naše první cesta směřovala do sklárny AJETO v Lindavě, kde si každý žák měl možnost ve Sklářské krčmě vyfouknout ze skla vlastní vázičku. Poté následovala prohlídka areálu sklárny. Měli jsme velké štěstí, neboť jsme při práci mohli  sledovat  nejen zaměstnance sklárny, ale také naši přední modní návrhářku Blanku Matragi, která se sklárnou často spolupracuje.

    Paní Blanka Matragi byla velmi milá a bezprostřední. Děti byly překvapené, že se s nimi ochotně dala do řeči. Vyprávěly paní Matragi o naší škole a dokonce nabídly světoznámé návrhářce zakázku – šaty pro paní učitelku. Zatím na to mají 100 korun, ale až našetří trochu víc, paní Matragi zavolají… Blanka Matragi se očividně mezi dětmi cítila skvěle a s radostí se s námi vyfotila.  Takže máme památku na báječné setkání.

    Poté jsme přejeli do Sklářského muzea v Novém Boru. V muzeu nás všechny asi nejvíce zaujaly šaty, které vznikaly kombinací technik hutního a lehaného skla a jejichž autorkou byla právě Blanka Matragi. Na závěr naší exkurze jsme na Panské skále zavzpomínali na pohádku Pyšná princezna. A pak už nás čekala jen cesta zpátky pod Ještěd.

 

Věra Chlumská a Kamila Hejlíková, třídní učitelky 3.A a 3.B

Exkurze do skláren 001 Exkurze do skláren 002 Třeťáci s Blankou Matragi Skleněné šaty Blanky Matragi Exkurze do skláren 002

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”