Fotogalerie - Měsíc knihy ve školní družině - březen 2014

Kniha, to je také přítel člověka. Provází nás vlastně celý život, a každý se s ní setká. Proto je dobře, že má svůj svátek, celý měsíc březen. My jsme knize v družině věnovali jedno odpoledne. Děti měly za úkol si přinést svoji oblíbenou knížku, kterou by doporučily svým kamarádům. V tělocvičně jsme z nich udělali výstavku a každý měl možnost si je prohlédnout. Výběr byl pestrý. Přes spoustu pohádkových knížek až po různé encyklopedie.

Samozřejmě jsme si nejprve o knížkách povídali. Již od prvních krůčků nás provázejí různé obrázkové knihy, leporela, pohádkové knížky, ze kterých nám čtou rodiče. Potom jsme školáci, seznamujeme se s učebnicemi, naučíme se číst a můžeme se knihám věnovat sami.

Někomu se líbí knihy zábavné, jiný dává přednost literatuře naučné nebo odborné. Připomněli jsme si také, jak se jmenuje autor knihy – spisovatel a jak se jmenuje malíř, který nám do knih maluje obrázky – ilustrátor. Řekli jsme si, jak je dobře, že knihy existují, protože to jsou studnice moudra, poučení i zábavy.

Potom už si děti mohly knížky podle libosti prohlédnout. Některé děti si utvořily skupinky, jiné si prohlížely knížky samy a začaly si v nich i číst. Odpoledne se nám vydařilo, ani se nechtělo věřit, že je čas zase na jiné činnosti. 

Vychovatelky Radka, Jindřiška a Lucka.

Měsíc knihy_001 Měsíc knihy_002 Měsíc knihy_003 Měsíc knihy_004 Měsíc knihy_005 Měsíc knihy_006

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”