Fotogalerie - Florbal - Finále Západní konference ŠPČP - 20. březen 2014

Školní florbalový reprezentační tým 4.-5. tříd úspěšně stoupá vzhůru systémem turnajů Česká pojišťovna Cup. Ve čtvrtek 20. dubna odehráli naši kluci finálový turnaj „Západní konferenceČeské republiky“. Zápasy se odehrávaly v krásné hale základní školy v Kunraticích v Praze. A k radosti nás všech vítězná série nekončí! V západní polovině České republiky není lepšího týmu než jsou naši „Ledoví trhači“.

Zápasy základní skupiny:

Ledoví trhači Liberec –Tolsťáci Klatovy 10:5 (6:2)

Naše branky: Strnad 3, Folda 3, Pray 2, Kollert 1, Čaban 1

V prvním zápase jsme narazili na tým s obdivuhodným kotlem fanoušků. Bouřlivé atmosféry se ale naši borci nezalekli. Už v 1. minutě jsme se mohli radovat z gólu Lukáše Foldy a do 3. minuty jsme se do soupeřovy branky trefili ještě dvakrát. Zbytečnými chybami v obraně jsme soupeři dovolili vrátit se do hry. V osmé minutě tolsťáci snížili na rozdíl dvou gólů a jejich fanoušci volali po obratu v zápasu. Soupeři jsme však nedovolili se více přiblížit a dvěma šťastnými brankami jsme odskočili na rozdíl 4 branek. Po 10 minutách svítilo na tabuli poločasové skóre 6:2.

Tolsťáci nerezignovali a v druhém poločase předváděli velmi sympatický bojovný výkon, který jim po zásluze vynesl snížení stavu. V 17. minutě se tolsťákům za nadšeného povzbuzování ochozů podařilo snížit na rozdíl dvou branek (7:5). Na našich hráčích byl vidět najednou zřejmý strach o výsledek. V 18. minutě zaplašil zbytečné obavy Strnad svým gólem na 8:5. V té chvíli o výsledku již nikdo nepochyboval a rezignovanému soupeři vstřelili naši hráči ještě dva pěkné góly. Výsledek 10:5 nakonec předčil naše očekávání a byl dobrým úvodním krokem do turnaje.

Ledoví trhači Liberec – Šestka Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Naše branky: Pray, Folda

Druhým soupeřem v základní skupině byl ambiciózní celek z Mladé Boleslavi. Zápas divákům nabídl vyrovnaný boj a dvacetiminutové drama. Vstup do utkání jsme opět měli famózní. Naše nátlaková hra zaskočila mladoboleslavskou obranu a Willi Pray už v 1. minutě vsítil branku. V prvních minutách si boleslavští s naší kombinační hrou nevěděli rady, ale opět jsme vlastní chybou dodali soupeři sebevědomí, ve 4. minutě byl stav srovnaný na 1:1. Zbytek poločasu se oba týmy soustředily především na kvalitní hru v obraně. Nikdo nechtěl udělat osudovou chybu. Vyrovnaný stav vydržel do poločasu.

Urputná bitva pokračovala i po přestávce. Šance na obou stranách mařila nervozita střelců nebo fantastické zákroky obou brankářů. V 16. minutě se štěstí přiklonilo na naši stranu a Lukáš Folda vstřelil branku na 2:1. Zbylé minuty jsme se soustředili na ubránění těsného výsledku. Několikrát nás pohotovým zákrokem podržel skvělý brankář Vašek Moc. Především v 18. minutě přivodil šok všem divákům, když vleže na zádech vypíchl špičkou své tenisky míček letící do odkryté klece. Přesto se nám ale hubený rozdíl nepodařilo uhájit. Minutu a půl před koncem boleslavští vyrovnali. Do závěrečné sirény už gól nepadl a tak zápas skončil naprosto zaslouženou remízou.

Ledoví trhači Liberec –Zenklovka Boys Praha 12:2 (6:2)

Naše branky: Pray 5, Folda 4, Strnad 2, Kvapil

Ve třetím utkání základní skupiny jsme věděli, že hrajeme o přímý postup do semifinále. Jakékoliv vítězství nás mohlo posunout před bránu finále. Trenér se rozhodl vyzkoušet v brance druhého gólmana Tadeáše Čabana. Nestihli jsme se ani rozkoukat na hrací ploše, a náš nový gólman lovil míček za svými zády ze sítě – 0:1. Poprvé v turnaji jsme prohrávali! Kluci však nesklonili hlavu a během dvou minut vývoj zápasu otočili. Díky zásahům Praye a Strnada jsme se ve 3. minutě dostali do vedení 3:1. Pražský tým, v jehož středu hráli dva hráči ledního hokeje z Letňan, si evidentně nevěděl rady s naší elitní trojicí. Přesto snížil na 3:2. Pak nám však soupeř sám pomohl. V 6. minutě Folda prostřelil nepozorného gólmana a zvýšil na 4:2. O minutu později proměnil brilantně Will Pray svůj samostatný nájezd, nařízený po faulu soupeře a v 8. minutě Folda využil naši přesilovou hru. Poločas tak skončil naším jasným vítězstvím 6:2.

Druhý poločas se odehrával jasně v naší režii. Soupeř odpadl a naši kluci dělali čest svému jménu. Ze soupeřovy obrany si udělali trhací kalendář. Po dvou zásazích Praye a jedné branky Strnada svítilo v 12. minutě skóre už 9:2. Takže jediné drama bylo čekání na “ desítku“ dalšímu soupeři. Na jubilejní gól se však diváci načekali. Až v 19. minutě se trefil Adam Kvapil – 10:0. V poslední minutě ještě přidali po gólu Folda a Pray.

SEMIFINÁLE

Ledoví trhači Liberec –Kaplice 8:4 (2:3)

Naše branky: Pray 3, Strnad 2, Folda 2, Krátký

Z našeho semifinálového soupeře jsme měli velký respekt. Tým z Kaplic se ve čtvrtfinále prezentoval kombinační rychlou hrou. Hrůzu vzbuzovala i soptící a hystericky ječící trenérka, které se musel bát i vzduch v tělocvičně. Od úvodního hvizdu jsme soupeře tlačili, ale paradoxně udeřilo na druhé straně. V 2. minutě jsme prohrávali 0:1. Naše snaha po vyrovnání slavila úspěch ve 4. minutě, kdy se Vojta Strnad trefil přesně – 1:1. V 5. minutě Folda šikovně tečoval Strnadovu střelu a šli jsme do vedení 2:1. V závěru prvního poločasu se na nás přilepila smůla. V 8. minutě soupeř ušmudlaným nešťastným gólem vyrovnal. Vzápětí kapličtí vývoj otočili – 2:3. V poslední minutě ještě Willi Pray trefil jen tyč, takže v poločase jsme ztráceli na soupeře jeden gól.

Začátek druhé půle se odvíjel v duchu opatrné taktické bitvy. Naše chyby v obraně soupeř potrestal ve 13. minutě – 2:4. V této chvíli nám asi věřil málokdo. Ale sebevědomí našich kluků a především touha po vítězství byly maximální. Během 30 vteřin Pray a Strnad vyrovnali – 4:4. V této části hry mohl být každý gól rozhodující. V 6. minutě našel Pray šikovnou zadovkou volného Foldu před brankou a ten se přesnou trefou k tyči nemýlil – 5:4. Následující minuty patřily Willimu Prayovi. Neuvěřitelně si vodil obránce soupeře. V 8. minutě ještě sám na gólmana neuspěl, ale o pár vteřin později už doklepával do prázdné branky – 6:4. Následný zoufalý nápor Kaplic jsme ustáli a v poslední minutě ještě Pray a po něm krásnou střelou Čenda Krátký pečetili náš postup do FINÁLE!!! Největší podíl na našem finálovém postupu měl vedle střelce Praye fantastický brankář Čaban, který nás několika skvělými zákroky držel ve hře. První hvězdou zápasu byl ale jistě Vojta Strnad. V obraně odváděl nesmírně kvalitní práci, vybojoval spoustu míčů, soupeřovi útočníci na něm hořeli jak starý papír a k tomu s klidem a přehledem rozehrával většinu našich útočných akcí!

FINÁLE

Ledový trhači Liberec – ZŠ Kamenická Děčín 7:4 (5:1)

Naše branky: Pray 6, Folda

Drama finálového souboje trochu snižoval fakt, že oba fináloví soupeři už měli jistý postup do celorepublikového finále. Opět se nám povedl vstup do utkání. Už po pár vteřinách otevřel skóre Willi Pray – 1:0. Naši hráči kontrolovali hru a náš tlak vyústil v 3. minutě v Prayův druhý gól – 2:0. V 5. minutě však naše obrana ukázkově propadla a soupeř trestal snížením na 2:1. V 6. minutě zvýšil Lukáš Folda na 3:1. V této části hry jsme efektivně uplatňovali hru na účinné brejky. Will Pray se nenápadně „zapomínal“ za soupeřovými obránci a ocital se tak pravidelně v samostatných nájezdech. Než to soupeř pochopil, prohrával v poločase 5:1.

Do druhého poločasu nastoupili borci z Děčína bojovně a už v 1. minutě překonali Čabana – 5:2. Spolehlivý náskok nám v 14. minutě vrátil nejlepší hráč utkání Will Pray, který dorazil Foldovu střelu – 6:2. Soupeř však nerezignoval a v 17. minutě snížil už na 6:4 a děčíňáci se vrátili do hry. Urputnému náporu jsme se úspěšně ubránili a v poslední minutě si Willi Pray rozšířil sbírku gólů a uzavřel finálové skóre na 7:4.

Naši hráči předváděli zápas od zápasu lepší výkon, a vydobyli si respekt všech soupeřů a obdiv diváků. Kromě zlatých medailí nádherného poháru, který bude vystaven v jejich třídě (5.B), vyhráli kluci tréninkové branky, koš florbalových míčků a ubytovací voucher na závěrečný finálový turnaj, kam kromě nás ještě postupují naši soupeři z Děčína a Benešova.

Vítězná sestava: brankáři - Václav Moc, Tadeáš Čaban; obránci – Vojtěch Strnad, Adam Kvapil; útočníci – Will Pray, Lukáš Folda, Čeněk Krátký, Tomáš Kollert. Trenér: D.Kadlečík

HO-ŠI DĚKUJEM, HO-ŠI DĚKUJEM!!!

Daniel Kadlečík, trenér reprezentačního týmu

Radek Hanuš, řidič a roztleskávač

Ledoví trhači Utkání s Tolsťáky Will Pray střílí gól do sítě Tolsťáků Trenér a střídačka sledují boj proti Tolsťákům Pray dobyvá klatovskou obranu Je dobojováno. Porážíme Tolsťáky Vojta Strnad a Lukáš Folda Zahajovací buly zápasu s Mladou Boleslaví Gólman Vašek Moc Výsledek s Boleslaví nás nepotěšil Mladá Boleslav - jediný tým, který jsme neporazili Zápas proti Zenklovce Williho úspěšný samostatný nájezd Porážíme Zenklovku. Postupujeme do semifinále. Čenda Krátký Druhý brankář Tadeáš Čaban Čekání na finále Podávání rukou po vítězném finále  Vyhlášení výsledků Will Pray byl vybrán do All Stars týmu turnaje Dekorování vítězů Pan Kadlečík s voucherem pro vítězný tým Vyhráli jsme Západní Konferenci Vítězství v Praze