Fotogalerie - Florbal - tým 8. a 9. tříd - 20. únor 2014

Náročným sítem oblastních kol a kvalifikací prošli naši osmáci a deváťáci až do republikového finále, které by se mělo odehrát 13. března v Praze. Absolvovali množství zápasů s náročnými soupeři a postup mezi nejlepší školní týmy z celé republiky je úspěchem, který přesahuje i rámec našeho sportovního města. Náš postup se ovšem nerodil snadno...

Krajské finále 27.1.2014

Po vydřeném postupu z Libereckého okresu ( s oslabenou sestavou o hráče A dorostu jsme skončili druzí o skóre za prvním a postoupili jen díky tomu, že pořadatel má možnost nominace dvou družstev) jsme na Krajské finále dorazili v plné síle. Hned po úvodních zápasech bylo jasné, že se o postupu do kvalifikace rozhodne mezi námi a ZŠ Dobiášova ( v okresním kole jsme s ní remizovali 2:2). Tento zápas jsme s přehledem zvládli a zvítězili 5:2. Protože jsme ani v dalších zápasech nepřipustili překvapení postup na kvalifikaci byl náš.

 Sestava: Kupec (gólman), Blecha, Jursa, Čermák (obrana), Jiránek, Nezbeda, Pekař, Mocek, Chrtek, Král (útok).

  

Kvalifikace na republiku 20.2.2014

 Republiková kvalifikace se odehrávala ve čtvrtek 20.2. v Jičíně. Zde jsme měli jen dva soupeře a vítěz měl získat právo postupu na republikové finále. Protože opět nebylo možné uvolnit většinu hráčů A dorostu, který měl přesunuté utkání jeli jsme ve velmi prořídlé sestavě. První zápas byl s vítězi Hradeckého kraje. Nastoupili jsme s jednoduchou taktikou – vše tlačit do brány, dorážet a tečovat. Kluci obětavě bojovali a nakonec minutu před koncem vedli 2:1. 20 vteřin před koncem jsme však neubránili jejich velmi kvalitního obránce a ten vyrovnal na konečných 2:2.

 Druhý zápas byl proti slabšímu soupeři a bylo jasné, že opět o postupu rozhodne skóre. Potřebovali jsme je porazit rozdílem 5 gólů nebo rozdílem 4 gólů, ale nastřílet aspoň 8 branek. To se nakonec díky skvělému nástupu povedlo (během prvních 4 minut jsme vedli 4:0) a zvítězili jsme 7:2. Postup na republiku patřil nám. Obrovská pochvala patří všem hráčům na kvalifikaci, kteří dřeli jako koně a navíc perfektně plnili taktické pokyny.

 Soupeři Gymnázium Hradec (2:2), ZŠ Davle (7:2)

 Sestava: Kupec (gólman), Wieser, Blecha, Dvořák (obrana), Jiránek, Pekař, Král, Bajer, Tkačik (útok).

Mgr. Mirko Stodola, trenér školní florbalové reprezentace

Florbal - 9.třídy 001 Florbal - 9.třídy 002 Florbal - 9.třídy 003

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”