Fotogalerie - Exkurze do Prahy - 18.březen 2013

V  pondělí 18. března 2013 se žáci čtvrtých tříd se svými třídními učitelkami vypravili do našeho hlavního města.

Čekaly nás nezapomenutelné zážitky, ať už při návštěvě České televize na Kavčích horách nebo na nedalekém Vyšehradě. V České televizi jsme měli možnost si prohlédnout ateliéry, ve kterých se natáčejí mnohé známé pořady, jako například Pošta pro Tebe, Sama doma nebo seriál Vyprávěj. Asi nejvíce se dětem líbilo Studio kamarád, kde se mohly i v připravených kulisách vyfotografovat. Hned poté se za námi zavřely ocelové dveře a šlo se na natáčení. Protože děti byly vzorné, dovolil nám i pan režisér v dalším studiu zhlédnout natáčení upoutávky na připravovaný velikonoční charitativní pořad Pomozte dětem.  Děti se pozdravily s kuřátkem, ale i s krajankou Marcelou Augustovou. Velkou zábavou pro ně bylo i zpívání ve zvukovém studiu či zkoušení si různých paruk. Nakonec nám v konferenčním sále promítli film o natáčení pořadů v ČT a po nákupu dárečků v místním obchůdku jsme spěchali na Vyšehrad.

Tam si nás v informačním středisku Šipka vyzvedly 2 milé průvodkyně a velmi zajímavým výkladem přiblížily historii tohoto památného místa. Děti tu potkaly praotce Čecha, Kroka, Kazi, Tetu, Libuši, Přemysla a dokonce Bivoje i s kancem. Nejvíce zamotanou hlavu měly z toho, jak ten Šemík s Horymírem mohl skočit do Vltavy a nezabil se. Určitě neméně zajímavým zážitkem byla i prohlídka vyšehradských kasemat.

Zpátky do Liberce jsme se vracely bohatší o mnoho zajímavých zážitků, poučných setkání a důležitých informací o historii naší země.

Exkurze do Prahy_Kavčí hory_01 Exkurze do Prahy_Kavčí hory_02 Exkurze do Prahy_Kavčí hory_04 Exkurze do Prahy_Kavčí hory_03 Exkurze do Prahy_Kavčí hory_05 Exkurze do Prahy_Vyšehrad_před rotundou sv.Martina Exkurze do Prahy_Vyšehrad_01 Exkurze do Prahy_Vyšehrad_02 Exkurze do Prahy_Vyšehrad_03

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”