Fotogalerie - Výlet ŠD do Hejnic - 16. červen 2012

V sobotu 16.6.2012 se konal poslední výlet ŠD v tomto školním roce,výlet do Hejnic, Lázní Libverda a na Obří sud.

Ráno jsme se probudili do nádherného slunečného dne a již při scházení v osm hodin bylo vedro. Když jsme se všichni sešli,paní vychovatelky koupily jízdenky a odebrali jsme se na 1.nástupiště, kde jsme nasedli do vlaku a v 8,30 odjeli směr Hejnice. Cestou jsme si povídali, a tak nám čas rychle utíkal. V 9,13 jsme vystupovali na nádraží v Hejnicích.

Naše první zastávka patřila chrámu Navštívení Panny Marie, kde se nám moc líbilo a byl tam chládek. Potom jsme se posadili na lavičky v parku před kostelem a posilnili se před cestou do Lázní Libverda. Pověděli jsme si něco o lázních – k čemu slouží, kdo se v nich léčí, jaké choroby se léčí v těchto lázních (srdce a pohybové ústrojí). Obdivovali jsme krásný park a parčík před kolonádou,který nyní prochází rekonstrukcí. Usadili jsme se před cukrárnou, dali si zmrzlinu nebo nanuka, některé děti doplnily „tekutiny“, protože bylo horko a čekal nás ještě „výstup“ na Obří sud a cesta zpět do Hejnic na vlak.

    Občerstveni jsme vyšlapali 328 schodů pod Obří sud. „Uf! To byla fuška! Vedro, jen se z nás lilo!“ Ale na Obřím sudu jsme si zase odpočinuli, nakoupili suvenýry, pohledy a také jsme se podívali do restaurace, abychom se přesvědčili, že to v ní vypadá opravdu jako v sudu.

    A již tu byla zpáteční cesta , která byla samozřejmě rychlejší, protože byla z kopce. V Hejnicích jsme nastoupili do vlaku a jeli domů, do Liberce. Některým dětem se klížily oči, usínaly, ale cesta ubíhala a než jsme se nadáli, byli jsme v Liberci, kde již čekali rodiče. Plni dojmů jsme se rozešli s tím, že zase v příštím školním roce budeme v naší „turistice“ pokračovat.

 

                                                                                                                       Vychovatelky Radka a Lucka

Výlet do Hejnic 01 Chrám v Hejnicích Před chrámem v Hejnicích Výlet do Hejnic 03 Výlet do Hejnic 04 V Lázních Libverda Lázně Libverda Lázně Libverda 02 Procházíme Libverdou Lázeňská kolonáda Paní vychovatelky Občerstvovací stanice Obří sud nad Libverdou Výlet do Hejnic a Libverdy 2012

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”