Fotogalerie - Po stopách králů - 6. květen 2011

První květnový pátek jsme podnikli dějepisnou výpravu do našeho hlavního města. Exkurze se zúčastnili žáci 6. tříd, které doplnili zájemci ze 7.A, 8.A a 9.A. Výprava 33 žáků pod vedením pana ředitele a paní učitelky Vaníčkové vyrazila autobusem v 8 hodin ráno od školy.

    V půl desáté nás autobus vysadil před palácem Flora na Vinohradské třídě. Zde jsme navštívili největší 3D kinosál v Čechách - IMAX a shlédli jsme zajímavý dokument „Návrat do divočiny“ o přípravě divokých slůňat a malých orangutanů, kteří přišli v malém věku o rodiče, na návrat zpět do divoké přírody.

    Pražským metrem jsme se přepravili bez větších problémů a lidských ztrát na Můstek v dolní části Václavského náměstí, kde byl vyhlášen rozchod a každý si měl zařídit svůj oběd. Většina z našich cestovatelů šla najisto … do nejbližšího Macdonaldu. Po obědě jsme se vydali „Královskou cestou“ od Prašné brány Celetnou ulicí ke Staroměstskému náměstí. V Celetné ulici jsme se zastavili v nově otevřeném Muzeu útrpného práva. Prohlédli jsme si zajímavou expozici v prostoru gotických sklepů měšťanských domů v Celetné. I těm nejotrlejším z nás běhal mráz po zádech při pohledu na mučící nástroje a trpící odsouzené.

    Protlačit se davem turistů na Staroměstském náměstí a uličkami Starého Města byl poněkud problém, ale všichni jsme pohromadě dorazili ke Klementinu a před námi se otevřel výhled na Hradčany a Pražský hrad. Cestou po Karlově mostě jsme si všímali všech „umělců“ od flašinetářů až po malíře, kteří malují už třicet let stále tentýž obraz. A pak už nás čekal pomalý výstup od chrámu Svatého Mikuláše na Malé Straně po zámeckých schodech na Pražský hrad. Odměnou za náročný výstup nám byl výhled na Prahu, na Vyšehrad a na Petřín. Matyášovou bránou jsme vstoupil do areálu Pražského hradu, a zatímco ostatní návštěvníci hledali nejkratší cestu ke Katedrále svatého Víta, my jsme hledali záchodky. Nakonec jsme našli i katedrálu. Zde jsme zjistili, že nám trochu více zdražili vstupné na vyhlídkovou věž (nejspíš se nyní platí koruna za každý schod). Výstup na věž jsme vzdali, krásný výhled na celou Prahu jsme přenechali turistů se zlatými šperky a svalnatými nosiči.

    Cestou k autobusu jsme zkusili, jestli je pan prezident v úřadu. Brigita marně zvonila na dveře jeho kanceláře a bojem s ochrankou se domáhal vstupu a vytouženého odpoledního čaje s panem prezidentem. Prý si pro tu příležitost dokonce nesla celou dobu v batůžku koktejlové šaty… Když se nám nepodařilo vnutit se k prezidentovi, rozhodli se nejodvážnější z nás vykoupat se v hradní kašně. Nakonec však zůstalo pouze u drobného osvěžení a už jsme museli pospíchat k autobusu, který nás odvezl zpět do Liberce.

Na Můstku Míša a pražský džentlmen Zastávka v Celetné Náš cíl - Pražský hrad Na Karlově mostě Pohled z Hradu na Malou Stranu Občerstvovací zastávka Výhled na Petřín Před katedrálou sv.Víta Kašna na Pražském hradě Kdo tam skočí první? Jéé, voda ůjdeme se vykoupat?

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”