Fotogalerie - Výstup na Ještěd - 30.duben 2011

Již se stalo tradicí, že se ke konci dubna sejdou děti, rodiče, učitelé a přátelé školy na společnou turistickou vycházku do jarní přírody. Cílem je dominanta města – Ještěd. Letošní ročník vyšel přesně na Čarodějnice, proto se na horský výstup vydali někteří účastníci v maskách.

    Výstupu se zúčastnilo celkem 215 dvounohých turistů, navíc 9 psů a dokonce jedna příslušnice kočičího plemene. Někteří malí výletníci měli výhodu vlastních dopravních prostředků – kočárků. Počasí bylo jen trochu aprílové a tak dobrou náladu účastníkům nepokazil ani občasný drobný déšť.

     Organizátorka tradiční školní akce paní učitelka Lenka Zikmundová výstup zhodnotila: „Těší nás, že dubnový výstup na Ještěd přilákal tak vysoký počet rodičů a žáků naší školy. Svědčí to o jejich kladném vztahu k naší škole i o ochotě něco udělat pro své tělo. Každý z účastníků si najde takovou trasu, která vyhovuje jeho kondici. Někteří sportovci volí sice nejkratší, ale nejprudší cestu pod lanovou dráhou, aby zdolali Ještěd co nejrychleji, my ostatní se řídíme heslem „co se vleče, neuteče“ a spíše si cestou užíváme krásu ještědské přírody. Nakonec jsme se ale všichni sešli šťastně na vrcholu.“

     Letošní větrné počasí donutilo dvě stovky „horošlapů“ opustit vrchol Ještědu předčasně po krátkém občerstvení. Vyhlašování nejkrásnějších čarodějnic a dalších svérázných soutěžních kategorií se proto odehrálo u chaty Na pláních, kde se zástup účastníků ještědského výšlapu zastavil na zpáteční cestě. Odsud už většina žáků a jejich rodičů pospíchala nejkratší cestou domů, aby se stihli připravit na čarodějný večer.

Pod Ještědem se nás sešlo 215! Výstupu se opět účastní členové tatranské expedice Třeťáci a čtvrťáci nasadili ostré tempo Vzhůru! Výstup pod lany Někdo se při výstupu ani nezadýchal Pan Velda a jeho slavný hadovitý styl výstupu Připravit cepíny a mačky. Zdoláváme ledovec Zakládáme výškový tábor Krásná čarodějnice Sandra Michal Dan Na vrcholu 01 Na vrcholu 02 Na vrcholu 03 Na vrcholu 04 Dva kluci z Marsu Na vrcholu 05 Pan ředitel vše zaznamenal Paní učitelka Vaníčková Kočička Angie a její kamarádka Diana Všichni na vrcholu Čarodějnice Na Pláni 01 Na Pláni 02 Na Pláni 03 Dekorování vítězů soutěží

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”