Fotogalerie - Školní družina poznávala Liberec - 13. listopad 2010

Vycházka školní družiny – historie a současnost našeho města

 

            Naše putování začalo 13.listopadu na Soukenném náměstí, kde jsme si prohlédli historické budovy (Palác Dunaj, Kavárnu Nisa, Dům obuvi Baťa) a novostavbu (Forum). Pak jsem se vydali Pražskou ulicí k Benešovu náměstí. Cestou jsme pozorovali další staré domy a zastavili se u části kolejí, které nám připomněly, že do roku 1984 jezdila tramvaj jinudy, než jsme zvyklí dnes.

            Na Benešově náměstí jsme obdivovali Neptunovu kašnu a radnici. Pokračovali jsme na Sokolovské náměstí, kde jsme nahlédli do kostela sv. Antonína a prošli jsme Větrnou uličkou s valdštejnskými domky. Zastavili jsme se i před novou budovou Magistrátu, Divadlem F.X. Šaldy a novostavbou OC Plaza.

            Dále vedla naše cesta přes Masarykovu třídu, kolem bývalých městských lázní, do Severočeského muzea. V muzeu se děti nejvíce zajímaly o exponáty, které se týkaly přírody, výstavy mincí a medailí, a nadšené byly také z orchestrionů. Na jeden z nich si dokonce mohly, pomocí kliky, i zahrát.

            Po oblíbeném nakupování drobností jsme se vydali zpět. Kolem městského bazénu a ulicí 5. května jsme dorazili k budově OC Plaza, odkud děti pokračovaly domů - již v doprovodu svých rodičů.

            Další výlet se sice uskuteční až na jaře 2011, ale již teď se na něj těšíme.

 

 

                                                                       Vychovatelky Radka a Jitka

Procházka ŠD - Zde jezdila dříve tramvaj! Procházka ŠD - Máme pěknou radnici. Procházka ŠD - Děti obdivují Neptunovu kašnu Procházka ŠD - Na Sokolském náměstí Procházka ŠD - Občerstvení jsme nemohli opomenout

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”