Fotogalerie - Den radosti - 10. května 2010

V pondělí odpoledne se ve škole odehrál program soutěží a her nazvaný Den radosti. Počasí se nám snažilo radost trochu pokazit a mraky, které se na nás celý den mračily zahnaly naši oslavu do prostoru galerie nad školní tělocvičnou. Na úvod připravily děti ze školní družiny pásmo básniček, písniček a scének pro své maminky, aby jim tak popřály ke Dni maminek.

Slavnostní program pokračoval předáním symbolického klíče od hřiště školní družiny, které v posledním roce doznalo viditelných změn. Před rokem obdržela škola nabídku sponzorského daru od občanského sdružení "Dětský sen", který spočíval v celkové rekultivaci prostoru hřiště a především v nákupu a sestrojením nových herních prvků, houpaček a prolézaček. "Dětský sen" tak poskytl škole služby v hodnotě téměř 400 000 korun. Nyní už je hřiště plně k dispozici dětem naší školy a předsedkyně občanského sdružení paní Pötschová mohla do rukou ředitele vložit klíč a práva k užívání hřiště. Předání byl rovněž přítomen pan náměstek primátora Ing. Ondřej Červinka, neboť Statutární město Liberec plnilo roli prostředníka při jednání s občanským sdružením. A rodičům i dětem se rovněž představil pan Lukáš Bělohradský, zástupce firmy "Tomovy parky", která stavbu našeho hřiště realizovala.

Pásmo školní družiny se hostům velice líbilo. Pan náměstek Červinka se vyjádřil, že mezi děti na naši školu chodí rád, a ocenil, že se naši žáci neomezují pouze na sportovní úspěchy, ale věnují se i umění. Pan náměstek Červinka i zástupci občanského sdružení na závěr dětem poděkovali a předali jim dva velké koše plné sladkostí. Velké uznání sklidily paní vychovatelky (R.Odvárková, J.Pluhařová a L.Wiesenbergerová), které s dětmi pásmo nacvičily. Největší aplaus sklidila Karin Dudášová, která ačkoliv pochází ze Slovenska, si připravila náročnou sérii jazykolamů. Při jejím dechberoucím vystoupení prohlásil i pan Červinka, že podobný výkon by nezvládl ani leckterý řečník.

Po představení v režii školní družiny následovaly soutěže a hry v prostoru tělocvičny. Děti se snažily na jednotlivých stanovištích získávat žetonky za splnění úkolů. A ty si pak proměňovaly v Ráji sladkostí za čokoláda, lízátka a bonbony. Do soutěží se dokonce zapojily úspěšně i některé maminky. Den radosti nám dokázal, že maminky jsou nešťastnější, když svůj svátek mohou slavit s dětmi...

Den radosti 01 Den radosti 02 Den radosti 03 Den radosti 04 Den radosti 05 Den radosti 06 Den radosti 07 Den radosti 08 Den radosti 09 Den radosti 10 Den radosti 11 Den radosti 12 Den radosti 13 Den radosti 14 Den radosti 15 Den radosti 16 Den radosti 17 Den radosti 18 Den radosti 19 Den radosti 20 Den radosti 21 Den radosti 22 Den radosti 23 Den radosti 24 Den radosti 25 Den radosti 26 Den radosti 27 Den radosti 28 Den radosti 29 Den radosti 30 Den radosti 31 Den radosti 32

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”