Fotogalerie - Republikové finále Orion Cup - Uh.Brod - 18. březen 2010

Získali jsme stříbrné medaile na republikovém mistrovství ve florbalu!!!

Sestava :

Brankáři: Dominik Kysilka, Jakub Serbus

Obránci: Michal Klinger, Ondra Zajíček

Matouš Bělohorský, Tomáš Němeček

Útočníci: Marek Zachar, Jirka Babec, Radek Šír

Kristián Straka, Jakub Mečíř, Michal Špinka

Trenér: Mirko Stodola

 

Republikové finále 6. - 7. třída, Uherský Brod 2010

Do Uherského Brodu jsme se vydali ve čtvrtek v 7:30 ráno. Dopravu nám zajistili rodiče, jmenovitě pan Mečíř, pan Klinger s paní Klingerovou a pan Němeček. Tímto bych jim chtěl moc poděkovat za rychlou a pohodovou přepravu. Do Uherského Brodu jsme přijeli v půl jedné a šli se zúčastnit slavnostního nástupu. Tady jsme se poprve seznámili s našimi soupeři : Uherský Brod ( domácí), Uherské Hradiště, Břeclav, Praha a Benešov.

První zápas nám začal v 15 :40 proti klukům z Prahy. Zápas jsme lehce vyhráli 10 :1. Kluci z Prahy nestačili na žádného ze soupeřů a nakonec skončili v celém finále poslední. Druhý zápas, o přímý postup do semifinále, jsme sehráli proti Benešovu.

Benešov už byli kluci, na kterých bylo vidět, že jsou florbalisté. Všichni si dobře rozuměli s míčkem a měli slušný pohyb po hřišti. V zápase jsme rychle prohrávali 0:1, bojovnou hrou jsme však otočili na 3:1 a soupeře i dál přehrávali. Potom na sebe vzal odpovědnost jejich kapitán (vyhlášený nejlepším střelcem i hráčem turnaje). Dvěma sóly zakončenými brankou a krásnou střelou po faulu zvrátil vedení na stranu Benešova. Prohráli jsme 3:4 a museli hrát čtvrtfinále s domácím Uherským Brodem.

Domácí kluci kladli naší liberecké mašině odpor jen chvíli, s vítězstvím 9:2 jsme spokojeně odjížděli na večeři.

Druhý den nás čekalo semifinále proti vítězi druhé skupiny – Břeclavi. Břeclaváci nebyli zrovna nejšikovnější, ale zato byli jednoznačně největší, nejrychlejší a celkově fyzicky nejlépe vybavení. Naši chlapci však do zápasu vstoupili velmi zodpovědně, hráli kombinačně a nevypustili ani míček. Zaslouženě jsme se ujali vedení 2:0, které jsme díky velmi nepřesné střelbě soupeře dlouho drželi. V závěru náhodným plácnutím do míčku Břeclav snížila, ale téměř z protiútoku jsme dali další gól. To soupeře konečně zlomilo a my jsme slavili finále.

Ve finále jsme se utkali s Uherským Hradištěm. Hned od začátku nám bylo jasné že půjde opravdu o nejtěžší zápas v celém Orion cupu. Hradiště hrálo výborně, skvěle kombinovalo, útočníci si rychle nabíhali a beci nebezpečně stříleli i z velké dálky. Naši kluci však bojovností statečně odolávali. Potom ovšem přišel nešťastný gól do naší sítě. Hradiště vedlo 1:0. Následných 20 minut ( hrálo se 3x10min.) byla hra velmi vyrovnaná. Výborně hráli obránci z Hradiště, kteří zblokovali téměř každou naší střelu. To, co prošlo, s ledovým klidem pochytal jejich gólman (po právu vyhlášen nejlepším brankářem turnaje). V závěrečné třetině jsme již hráli velmi otevřeně. Toho soupeř využil a z rychlých brejků zvýšil na konečných 3:0. Zklamání z porážky bylo obrovské, ale sportovně se sluší přiznat, že soupeř si výhru zasloužil.

Na závěr bych chtěl všem klukům za jejich výkony obrovsky poděkovat. Druhým místem konkurenci všech škol z celé republiky jsme ostudu určitě neudělali.

Díky M. Stodola

Slavnostní nástup Zahájení 2 Poháry pro vítěze Sledování hry soupeřů Před prvním zápasem Čest poraženým...po zápase s pražským celkem Semifinálový zápas s domácím celkem Trenér Stodola uděluje pokyny Finále začíná! Finále proti Uherskému Hradišti Ještě v posledních vteřinách se naši kluci snažili Kuba Mečíř byl výrazně vidět i ve finále Naše ofenzíva V první chvíli převládalo zklamání z porážky Předávání stříbrných medailí Naše florbalová reprezentace 1 Naši Náš fanklub

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”