Fotogalerie - ŠIK zahájil provoz - 10.3.2010

Minulý týden se objevila na chodbě školy v prvním patře plazmová televize, která ihned upoutala pozornost našich žáků. Naše škola se zařadila mezi 219 základních a středních škol z celé republiky,  které jsou zapojeny do projektu "ŠIK". Tato zkratka znamená "Školní informační kanál".

Cílem projektu ŠIK je oslovit co nejširší skupinu mladých lidí prostřednictvím video spotů, které mají preventivní, osvětově-vzdělávací a informační charakter. Prostřednictvím projektu ŠIK chce škola našim žákům zabezpečit neustálý přísun kvalitních a aktuálních informací, které se týkají následujících oblastí:

  • oblast primární a sekundární prevence rizikových projevů chování dětí a mládeže,
  • oblast nespecifické prevence,
  • možnosti dalšího vzdělávání žáků a studentů,
  • oblast mimoškolní činnosti a aktivního trávení volného času,
  • aktuality ze světového dění, ze světa kultury, techniky.

 

Na obrazovce běží vysílané video spoty. Ve spodní části je k dispozici textový pruh, kde běží formou titulků aktuální zpravodajství z domova i ze světa, sportu, kultury apod. V levé části obrazovky je k dispozici grafický sloupec, kde se pravidelně zobrazují loga všech zainteresovaných partnerů projektu. Dále je zde prostor pro zobrazení aktuálního data a času.
Systém umožňuje speciální provázanost se státními složkami a institucemi. V naléhavých případech umožňujeme vstup do vysílání těmto institucím, zejména v případech pátracích relací, ekologických a přírodních katastrof, mobilizace, vyhlášení ohrožení školy a žáků.

 

Projekt ŠIK má všestrannou podporu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ostatních ministerstev a státních orgánů a organizací České republiky.

ŠIK upoutal pozornost žáků Televize je umístěna v 1.patře Preventivní pořad Taneční spot Upoutávka střední školy Pomoc při výběru povolání Podpora řemesel Film \

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”