Fotogalerie - Vítězství ve florbale - 4.února 2009

ŠESŤÁCI A SEDMÁCI NENAŠLI V LIBERCI PŘEMOŽITELE!

6.-7. třída

Trenér – Mirko Stodola

Sestava – Nosek Tomáš (G), Roháček Mikoláš (G,O, U), Matuš Filip (O), Turský Tomáš (O), Kratochvíl Jiří (O), Havlas Vojtěch (O), Vondráček Jan (U), Gecko Michal (U), Babec Jíří (U),    Hrníčko Dominik (U, C)

Letošní rok jsme chtěli minimálně zopakovat loňské smolné 4.místo. Sestavu jsme měli ještě o něco nabušenější a snad kromě postu brankáře jsme byli bez slabiny. (Nakonec nás ale brankář podržel nejvíce:-)

První kolo se hrálo na ZŠ Broumovské. V konkurenci pěti škol jsme si počínali suverénně. Hrálo se systémem 3+1 (tři hráči v poli a brankář). Naši kluci válcovali soupeře rozdílem několika branek. Za vše mluví vítězství 12:2, 7:4, 12:0, které opravdu nebylo náhodné. Rozhodující zápas o postup do dalšího kola jsme hráli s dosud neporaženou Broumovskou. Ta nás zaskočila rychlým vedením 2:0. Kluci, ale prokázali, že mají pevné nervy a ve druhém poločase stihli otočit na závěrečných 2:3. Vítězstvím v obou zápasech jsme tak postoupili dál.

Druhé kolo se odehrálo nedaleko naší školy, a to na gymnáziu Jeronýmova. Hrálo se systémem 4+1. Zde jsme měli hrát o postup se školou Lesní, Barvířskou a domácí Jeronýmkou. Kvůli organizačním problémům nakonec nedorazila Barvírna, která si spletla termín. Postupový klíč byl tedy poměrně milosrdný- do finále postupovali dva ze tří. První utkání se ZŠ Lesní kluci zvládli poměrně s přehledem. Vyhráli jsme 7:3, ale utkání naznačilo naší hlavní slabinu tohoto kola, brankář. Za zraněného Tomáše Noska nastoupil v bráně M.Roháček, který přes všechnu snahu nebyl oporou. Další utkání s domácím družstvem mělo rozhodnout o vítězi skupiny. Utkání bylo celý zápas velmi bojovné, naši kluci byli aktivnější a dá se říci, že i lepší. Přes všechnu snahu kluků byl ale stav po první polovině jednoznačný - 4:0 pro Jeronýmku. Důvod – brankář Jeronýmky a střelba. Zatímco naši vystřelili snad 20krát všude, jen ne do brány, soupeři stačilo 6 střel na 4 góly. Kluci se druhou půli ještě snažili vyrovnat, ale zvládli pouze snížit na 2:4. Zápas nám moc nevyšel, ale postup do finálové skupiny byl doma.

Finálová skupina se hrála na ZŠ Dobiášova. Systém byl tentokrát 5+1 a poprvé se hrálo na hřišti s  ofic. florbalovými rozměry. Ani na tento závěrečný turnaj (dále se již nepostupovalo) nedorazila ZŠ Barvířská. Hrálo se tedy systémem každý s každým a vítězem se měl stát jeden z trojice Ještědská, Jeronýmova a ZŠ U Školy.

První zápas odehrál gympl a Ještědská, výsledek 5:3 pro gympl. Druhý zápas jsme nastoupili proti našim pokořitelům- Jeronýmce. Zápas jsme začali skvěle a v půli zápasu jsme vedli  – po brankách kapitána D.Hrníčka 2:0. Soupeř se až na pár střel z dálky k ničemu nedostal. V bráně už zase úřadovala naše brankářská jednička -T. Nosek.

Druhý poločas jsme hráli s cílem zbytečně neinkasovat. Hra byla vyrovnaná až do okamžiku, kdy byl po faulu vyloučen M.Gecko. V následující přesilovce jsme dostali gól na 2:1. Ani toto vedení se nám nakonec nepodařilo udržet. Jeronýmka v poslední minutě vyrovnala na 2:2. O vítězi tedy mělo rozhodnout poslední utkání. Pokud bychom vyhráli o více než dvě branky byli bychom celkovými vítězi. Závěrečná porážka Ještědské 11:3 byla pro kluky sladká třešinka na dortu. Vítězství je doma a jen škoda, že se nepostupuje dál..........