Fotogalerie - Sport bez předsudků - 24. června 2008

Už třetí rok po sobě se v letním červnovém měsíci uskutečnila sportovní událost pro všechny školy libereckého kraje. Naše škola patří k tradičním účastníkům turnaje a proto jsme se snažili vyslat reprezentanty i na letošní podnik, ačkoliv s nominací sportovců vyvstalo mnoho problémů vzhledem k závěru školního roku a k blížícím se prázdninám. V konkurenci 20 škol z celého kraje se našim reprezentantům dařilo. Ziskem tří zlatých medailí jsme zaznamenali nejlepší výsledek naší školy za všechny tři uplynulé ročníky.

První zlatou medaili pro naši školu získal v atletice Petr Novák. A odstartoval tak úspěšné dopoledne naší školy. V kategorii „Mini“ ho napodobili mladí fotbalisté a vítězstvím v nabitém turnaji tak navázali na loňské stříbro našich fotbalistů.

Rozpačitě začali své zápasy na turnaji ragbisté. Jen díky lepšímu skóre se týmu podařilo proklouznout do semifinále. Ale ve vyřazovací části se úroveň a tvář hry našeho týmu neskutečně zlepšila. Kluci bez problémů postoupili do finále, kde je čekal ambiciózní celek z Lomnice, který dokázal naše chlapce porazit už v základní skupině. Pikantní na souboji navíc bylo, že oba celky se setkaly ve finále už třetí rok po sobě. V prvním ročníku zvítězil náš soupeř. Loni jsme byli šťastnější my. Očekávaný napínavý souboj se však nekonal. Naši reprezentanti bez větších problémů kontrolovali průběh zápasu a po výhře 3:0 zaslouženě obhájili loňské prvenství.

Naše bilance v soutěži Sport bez předsudků:

1.ročník – 2005/6

2. místo: rugby chlapci (kategorie Benjamin)

 

2. ročník – 2006/7

1. místo: rugby chlapci (kategorie Benjamin)

2. místo: fotbal chlapci (kategorie Benjamin)

 

3. ročník – 2007/8

1. místo: Petr Novák – atletika, dálka

1. místo: fotbal chlapci (kategorie Mini)

1. místo: rugby chlapci (kategorie Junior)

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”