Fotogalerie - Výlet družiny do Turnova - 21. června 2008

Poslední akcí školní družiny ve školním roce 2007 – 2008, byl sobotní výlet do Turnova, kde se v okolí požární stanice konal Den záchranného integrovaného systému.

     Ráno v 7,30 se všichni účastníci výletu sešli před vlakovým nádražím. Bylo sice pod mrakem, ale všichni zářili jako sluníčka. V 8,02 nám odjížděl rychlík, tak nám cesta rychle           ubíhala. V Turnově jsme vystoupili a vydali se k požární stanici, před kterou se měla celá akce konat. Již z dálky jsme viděli policejní auta, motocykly, hasičská auta a techniku, i žlutou sanitku záchranné služby. Ta stála nejblíže k nám, a tak jsme nejprve zamířili k ní.

     Měli jsme možnost prohlédnout si sanitní vůz uvnitř a seznámit se s celým vybavením, s funkcí některých přístrojů a pomůcek. Viděli jsme praktickou ukázku poskytnutí první pomoci – resuscitaci na cvičných figurínách i s odborným výkladem zdravotní sestry záchranné služby. Potom jsme si poskytování první pomoci mohli vyzkoušet sami.

     Následovala ukázka výcviku a poslušnosti policejního psa, ukázka zadržení pachatele, výkonnosti a výstroje zásahové jednotky,… Mohli jme si prohlédnout policejní motorky, sněžný skútr, terénní auto,… Velikou atrakcí byl přílet policejního vrtulníku a akce zásahové jednotky z vrtulníku.

     Později jsme zavítali k hasičům a podívali se na hasičská auta s velikými jeřáby pro práci a zásahy ve výškách, záchranný člun, ale také na krásné historické ruční stříkačky.

     Následovala hlavní součinnostní akce všech složek, dopravní nehoda se zraněným řidičem ve vozidle a zraněným spolujezdcem vedle vozidla. Sledovali jsme praktickou ukázku činnosti hasičů, záchranářů a policie.

     Celé akce se zúčastnily i další složky – Český červený kříž, BESIP, AZOS cz., Prezentační tým Libereckého kraje (pro silniční bezpečnost) a ŠKODA AUTO.

     Všude jsme měli možnost získat různé propagační materiály  a reklamní předměty.

     A tak jsme obdarováni, s hlavou plnou nevšedních zážitků, pomalu kráčeli k vlakovému nádraží. Již nás čekala jen cesta domů a těšení, že se v příštím školním roce na některých akcích opět společně sejdeme.

 

     Chtěly bychom poděkovat i některým rodičům, kteří se s námi výletů zúčastnili a s dětmi nám pomohli.

                                                         Vychovatelky

                                                                                        R. Odvárková

                                                                                        J. Pluhařová

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”