Fotogalerie - Výlet družiny na Rohozec, do Dolánek a na M.Skálu - 7. června 2008

Na poslední měsíc školního roku jsme si připravily pro děti tři akce. Jednou z nich byl tento výlet.

Velmi nás potěšilo, že se k nám přidalo i několik rodičů a p. učitelka Milena B. s Kristýnkou. Plni nadšení jsme vyrazili do Turnova  na výstavu strašidel, která je umístěna na zámku Hrubý Rohozec. Prohlídka díky šikovným průvodkyním byla hezká, dětem se líbila, i když se některé děti i trochu bály. Na nádvoří jsme posvačili a vydali na další cestu směr Dolánky. Tam jsme si prohlédli Dlaskův statek, historickou památku s dobovým vybavením a expozicí lidových řemesel. Potom jsme vydatně posvačili řízky, abychom nabrali sílu k dalšímu putování.

 Cestou jsme viděli mnoho zajímavého, například ještěrku, koně, černé labutě, sojku, také krásně kvetoucí vlčí máky . . . Sluníčko pálilo, konečně krásně na ty naše výlety. Cesta rychle ubíhala a od Malé Skály nás dělil již jen mohutný kopec přes Rakousy, který jsme všichni zdolali. Potom jsme šli už jen z kopce, až se před námi objevila Malá Skála.

Tam nás v jedné chaloupce čekalo přátelské přivítání paní Kučerové. My, dospělí, jsme dostali kávu a děti šťávu. Děti čekalo ještě dobrodružné zdolání řeky Jizery, skákání na trampolíně a prohlídka „lezecké dráhy“. Potom jsme se již vydali na cestu k nádraží a všichni unavení, ale spokojení, jsme se těšili na návrat domů

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”