Fotogalerie - Výstup na Ještěd - 26. dubna 2008

Na konci dubna se uskutečnila dlouho plánovaná akce, která se stane (jak alespoň doufáme) sympatickou a příjemnou tradicí každého školního roku na naší škole. Ale protože jsme si nebyli jisti, zda nalezneme pochopení u širšího okruhu našich žáků a rodičů, nazvali jsme ji z opatrnosti „NULTÝ VÝSTUP NA JEŠTĚD“. Naším cílem bylo uspořádat společnou víkendovou akci, při které by naše lenivá těla dostala trošku zabrat. Ale především nám šlo o to, abychom se my učitelé setkali s našimi žáky a jejich rodiči za jiných okolností než ve školní třídě. Počet účastníků, kteří byli ochotni s námi sdílet tuto myšlenku nás příjemně překvapil. V sobotu 26.dubna se nás na konečné zastávce tramvaje v Horním Hanychově sešlo 117.

    Počasí nám přálo a po nezbytném fotografování jsme se vydali čtyřmi různě obtížnými trasami k vrcholu. Nejdříve zdolalo čtyřsetmetrové převýšení vrcholové družstvo, které stoupalo nejstrmější cestou pod lany lanové dráhy. Vítali pak ostatní „horošlapy“, Kteří překonali nejen výstup, ale sami sebe. Na Ještědu dostal každý účastník kartičku s potvrzením o zdolání vrcholu. Po vydatném občerstvení jsme se společně vydali přes Pláně zpět na tramvaj. V cíli nejčastěji zaznívalo: Tak za rok znovu! A to nás přesvědčilo, abychom uspořádali 1. ročník výstupu v příštím školním roce.

 

Děkujeme všem žákům a jejich rodičům, že prokázali sportovního ducha a dali přednost společné turistice před pohodlím domácí pohovky. A rovněž děkujeme našim kolegům, že naše ztřeštěné nápady ještě podporují. A nakonec děkujeme i tobě, jemnostpane Krakonoši, to počasí se ti fakt povedlo. DÍK!!!

 

Lenka Zikmundová a Radek Hanuš

Výstup na Ještěd 1. Před výstupem... 2. Dobrodruzi z elitního vrcholového družstva 3. Nejvyšší čas nazout mačky.. 5. Zakládáme výškový tábor... 6.V Liberci kvetou stromy, ale tady leží sníh 7. Závěrečné metry vzaly všem dech a mnoho sil 8. A to už jsou ty panorámata. 8. Konečně vrchol! 9. Vrchol Ještědu. Výška 1012 m.n.m. 10. Všechny skupiny se nakonec sešly na vrcholu. 11.Cíl výstupu - batohy se otevírají. 12. Sestup už byl rychlejší. 13. Zastávka na Pláních na zpáteční cestě 14. Ve dvou se to lépe táhne... 15. Zastávku ocenili jak dvounozí, tak čtvernozí ú 16. Za rok zas!

←Zpět na seznam fotogalerií

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”