Aktuality - Rekordní účast při výstupu na Ještěd

Rekordní účast při výstupu na Ještěd

15. 5. 2022

První květnovou sobotu 7. května se sešli dopoledne v Horním Hanychově na konečné stanici tramvaje účastníci tradičního výstupu na Ještěd. Minulé dva roky se výšlap na Ještěd neuskutečnil kvůli uzavření škol a omezujícím protipandemickým opatřením. Dvouleté čekání na společný výstup a krásné počasí možná byly důvodem, že se na 12. ročník výstupu na Ještěd sešla rekordní účast. Ke společné sportovně-turistické události se dostavilo 216 žáků, učitelů, rodičů, přátel školy a ještě čtyři psi. Po nezbytné společné fotce na loučce za informačním centrem se jednotlivé třídy a skupiny vydaly vzhůru na libereckou dominantu. Do výstupu se letos zapojili i bývalí absolventi školy – Tadeáš Bartoš, Dominik Kvapil, Anička Kočová a Lenka Hejkalová. Vrcholu Ještědu dosáhl nejrychleji Jirka Kolátor z 8.B, kterému jeho „rychlovýstup“ trval asi 50 minut. Nejmladším účastníkem, který dorazil k ještědskému vysílači, byla ani ne roční Viktorka. Sice to nezvládla „po svých“, ale s pomocí maminky a tatínka, ale neztratila při tom svůj úsměv.

Po svačině a vrcholové fotografii u malého kudrnatého Marťánka se celý školní zástup vydal přes Pláně na zpáteční cestu. Sestup do Liberce doprovázelo krásné počasí a všeobecná pohoda.

Děkujeme všem účastníkům letošního výstupu za krásně strávenou květnovou sobotu a těšíme se na další společné akce.

Radek Hanuš, ředitel školy