Aktuality - Velikonoční dílničky 13.4.

Velikonoční dílničky 13.4.

14. 5. 2022

Velikonoční dílničky

Po dvou letech jsme opět mohli  ve škole bez omezení oslavit Velikonoce, svátky jara. Žáci naší školy se na ně připravovali celý předvelikonoční týden. Všechny třídy 1. stupně absolvovaly projektový den na téma „Velikonoce“.

Některé třídy mu věnovaly dva dny, jiné pouze poslední školní den před velikonočními prázdninami. 4. B  musela podle plánu absolvovat další lekci výuky na  Dětském dopravním hřišti, tak žáci po cestě alespoň pozorovali rozkvétající  přírodu a poznávali jarní byliny a pučící stromy a keře.

3. A  zase zkrátily projekt hodiny plavání v libereckém bazénu. Ale hned po návratu se všichni vrhli na barvení kraslic a velikonoční výzdobu.

4. A  věnovala projektu celé dva vyučovací dny. V úterý byly všechny vyučovací předměty motivovány právě Velikonocemi a ve středu činnosti doplnily výstupy z VV a PČ.

Také všechny ostatní třídy se seznámily se specifiky Pašijového týdne a povídaly si o velikonočních zvycích a pranostikách.

Ze školy si pak žáci odnášeli vlastnoručně pletené pomlázky, upečené ovečky a výzdobu v podobě beránků, ptáčků a slepiček. Nechyběly ani kraslice zdobené všemi možnými technikami.

Přejme si jen, aby tuto jarní náladu doplnilo vlídné a slunečné počasí.

Všem přejeme krásné Velikonoce.

J.Vojčiniaková, zástupce ředitele